به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 28 تیر 1403
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

سایر امور ثبتی :
بازدید اخیر

ثبت شرکت -مشاوره و نظارت در زمینه حسابداری دولتی

ثبت شرکت – ثبت تعاونی – کد اقتصادی – تغییرات – پلمپ دفاتر – تنظیم صورتجلسات

 

مشاوره و نظارت در زمینه حسابداری دولتی

 

 

مشاوره

  اجرای صحیح و مطلوب برنامه­ها و سیاستهای مورد نظر مدیریت مستلزم آن است که در تمام مراحل اجرائی کنترل­های لازم به نحو موثری اعمال گردد. یکی از مهمترین ابزار چنین کنترلهائی وجود نظام مالی مدوني است که بر اساس آن اطلاعات اساسی و بنیادی از جمله جنبه های مالی عملیات انجام شده به نحوی دقیق و صحیح جمع­آوری، طبقه­بندي، ثبت و تلخیص گردیده و نتایج حاصله به نحو مطلوب در مقاطع زمانی مناسب در اختیار مدیریت و کارشناسان ذیربط قرار گیرد. مدیریت در چنینن حالتی قادر است پیشرفت و تحقق برنامه­ها و اجرای آن را زیرنظر گرفته و در صورت لزوم اقدامات اصلاحی را به منظور برطرف کردن نواقص و اشکالاتی که موسسه را از دستیابی به اهداف مورد نظر باز خواهد داشت به عمل آورد.

 

    

  

 -          اول داشتن هدف و ماموريتي خاص

-         دوم اين واقعيت كه مديران كليه سازمانها صرف نظر از نوع فعاليتي كه انجام مي دهند همگي در تحقق اهداف سازمان نياز به اطلاعات دارند. تا تصميمات مناسب و به موقع را اتخاذ نمايند.

 پس مديريت، فرآيند تصميم­گيري است و تصميم گيري نيازمند اطلاعات است.

شايان ذكر است بدليل پراكنده بودن و حجم وسيع اطلاعات موجود در هر سازمان ضروري است اطلاعات مالي و اقتصادي موجود در سازمان در ابتدا مدون و پردازش و در صورت لزوم تجزيه و تحليل گردد و آنگاه در اختيار مديريت قرارگيرد. از اينرو در سازمانهاي مختلف اين وظيفه به واحد حسابداري مديريت كه بخشي از سيستم اطلاعات مديريت هر سازمان را تشكيل ميدهد محول شده است.  

بطور كلي حسابداري مديريت را مي توان فرآيند تشخيص، اندازه گيري، تجميع، تجزيه تحليل، تهيه و تفسير و ارائه اطلاعات مالي مورد استفاده مديريت به منظور برنامه ريزي ، ارزيابي و كنترل عمليات يك سازمان تعريف كرد.

حسابداري مديريت ابزاري است جهت حصول اطمينان از استفاده بجا و مناسب منابع و برقراري سيستمي براي حساب دهي در مقابل ان . به بياني ساده حسابداري مديريت ، حسابداري فعاليتهاي برنامه ريزي ، كنترل و تصميم گيري يك سازمان است .  

براي ايجاد بستر لازم جهت فعاليت مطلوب حسابداري مديريت بايد اطلاعات مالي و اقتصادي هر سازمان وفق اصول، موازين و استانداردهاي حسابداري جمع­آوري، ثبت، نگهداري و پردازش گردد تا حسابداري مديريت بتواند ماموريت خود را به نحو احسن انجام دهد.

بمنظور حصول اطمينان از جمع­آوري، ثبت، نگهداري و پردازش اطلاعات مالي بر اساس استانداردهاي موجود، وجود ابزاري با نام نظارت به­نظر ضروري مي­رسد.

شركت فن­آوران اطلاعات و ارتباطات روزآمد، با داشتن سوابق اجرايي بسيار درخشان در امر نظارت بر عملكرد مالي موسسات مختلف به خصوص در حوزه حسابداري دولتي و در سطح دانشگاه‏هاي علوم پزشكي، توانسته در اين بخش نيز به موفقيت­هايي دست يابد. از جمله نوآوري هاي انجام گرفته در امر نظارت بر عملكرد امور مالي موسسات مختلف، ارائه خدمات از راه دور بوده است. بدين معنا كه اين شركت توانايي آن را دارد تا به طور مقطعي اسناد حسابداري، ترازهاي آزمايشي و گزارش­هاي مالي هر نقطه­اي از كشور را مورد بررسي قرارداده و در كوتاهترين زمان گزارش جامعي از عملكرد مالي موسسه مربوطه ارائه نمايد. تجربه اين نوع عملكرد داراي مزاياي فراواني بوده است كه برخي از آن ها بشرح ذيل مي باشند:

-           آگاهي مديران به صورت مستقيم از نحوه عملكرد مالي واحدهاي مختلف براساس مستندات كامل؛

-           آگاهي از ايرادات و ابهامات اساسي و تلاش در جهت رفع آن‏ها؛

-           ارزيابي بخش هاي مختلف موسسه از طريق مشاهده گزارش عملكرد؛

-           آموزش و آگاه نمودن پرسنل عملياتي از طريق انعكاس موارد مشاهده شده در گزارش به عنوان بند؛

-           آگاهي از پيشرفت پرسنل و امور انجام گرفته از طريق مقايسه گزارش­هاي ارائه شده؛

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ثبت شرکت ارشیا تماس حاصل فرمایید

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 3-09-1393, 21:22

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

مشاوره ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
مطالب ویژه
تماس
واتس آپ
موبایل
کرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی , کاشت مو , مزوتراپی