به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 30 تیر 1403
ثبت شرکت

جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

انجمن ثبت شرکت ایران

ثبت شرکت در سراسر ایران :
موضوع مناسب برای ثبت شرکتها

سایر امور ثبتی :
بازدید اخیر

نشست خبری رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، دکتر تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور با اعلام این خبر گفت: با این اقدامات به سمت الکترونیکی کردن تمام سوابق ثبتی پیش خواهیم رفت و راه صدور کارت هوشمند با قابلیت ثبت تمامی سوابق مالکیتی مردم همواره خواهد شد.

 

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک

 

دکتر تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار این سازمان در تثبت مالکیتها، نظم حقوقی، کاهش دعوایی و ایجاد امنیت اقتصادی در جامعه گفت: در ارتباط با وظایف و راهبردهای سازمان ثبت اسناد مشخصا ارتقاء وضعیت خدمت رسانی به مردم و تحول اداری نسبت به دستگاههای دیگر کشور پیشتاز بوده ایم.

 

وی با بیان این موضوع که ارائه خدمات در سازمان ثبت با استفاده از فناوری های نوین و به صورت الکترونیکی انجام می شود، افزود: کل خدمات ثبتی ارائه شده در یک سال گذشته 72 میلیون و 644 هزار و 399 خدمت بوده که در مقایسه با سال قبل از آن 25 درصد رشد را نشان می دهد.

 

رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور اظهار داشت: 88 درصد از مجموع خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی ارائه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 31 درصد رشد داشته است.

 

وی گفت: کل اسناد صادره در سال گذشته، سه میلیون و 29 هزار و 202 سند مالکیت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد رشد داشته و همگی این اسناد در سیستم کاداستر صادر شده است.

 

وی افزود: سال گذشته در بخش املاک دولتی جمعا 87 هزارو 653 سند صادر شده است که از این تعداد 55 هزار و 64 سند برای وزارتخانه ها و موسسات دولتی، 18 هزار و 737 سند برای موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی و 9 هزار و 668 سند برای شرکتهای دولتی و تعداد چهار هزار و 184 سند بر اساس مستندات صادر شده است.

دکتر تویسرکانی بیان داشت: در همین مدت زمان توسط دفاتر اسناد رسمی و از طریق سامانه ثبت الکترونیکی اسناد ( ثبت آنی معاملات ) تعداد 13 میلیون و 521 هزار و 419 سند رسمی تنظیم شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 16 درصد کاهش را نشان می دهد.

 

وی دلیل کاهش صدور سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی را رکود اقتصادی حاکم در جامعه برشمرد و افزود: به طور میانگین 75 درصد از اسناد در کمتر از یک روز تنظیم و صادر می شوند که از میان اسناد صادره، اسناد وکالت و بیع به ترتیب با 44 و 28 درصد بیشترین نوع اسناد صادره را شامل می شوند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این موضوع که 56 درصد اسناد وکالت به صورت بلاعزل صادر شده است بیان داشت: بیش از 42 درصد از اسناد وکالت مربوط به وسایل نقلیه است.

 

وی گفت: 68 درصد از کل اسناد بیع صادره ( دو میلیون و 585 هزار و 989 سند ) مربوط به سند قطعی وسایل نقلیه است و 31.6 درصد از اسناد بیع صادره ( یک میلیون و 201 هزار و 935 سند ) مربوط اسناد قطعی غیر منقول می باشند.

وی با اشاره به این موضوع که 45 هزار و 903 سند برای اتباع خارجی در سال گذشته صادر شده است افزود: در 18 درصد از کل اسناد، یکی از اصحاب سند، شخص حقوقی بوده است.

 

معاون رییس قوه قضاییه ازدواج های ثبت شده در سال گذشته را 673 هزار و 2 فقره در سراسر کشور برشمرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن شش درصد کاهش را نشان می دهد و افزود: در همین مدت زمان تعداد طلاق های ثبت شده 164 هزار و 912 فقره در سراسر کشور بوده و یک درصد افزایش را نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: در همین مدت زمان بیشترین ازدواجهای ثبت شده مردان که معادل 38 درصد می باشد مربوط به رده سنی 25 تا 29 سال و بیشترین ازدواجهای ثبت شده زنان که معادل 30 درصد می باشد مربوط به رده سنی 20 تا 24 بوده است.

وی افزود: در همین مدت زمان بیشترین طلاق های ثبت شده مردان که معادل 24 درصد می باشد مربوط به رده سنی 30 تا 34 سال و بیشترین طلاق های ثبت شده زنان که معادل 23 درصد می باشد مربوط به رده سنی 25 تا 29 بوده است.

 

دکتر تویسرکانی بیشترین ثبت ازدواج و طلاق مردان را بر حسب تحصیلات به ترتیب با 67 و 68درصد مربوط به تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم برشمرد و افزود: بیشترین ثبت ازدواج و طلاق زنان بر حسب تحصیلات را با 65 درصد مربوط به تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم است.

وی با اشاره به این موضوع که 11 درصد از وقایع طلاق ثبت شده مربوط به بازه زمانی بیشتر از 20 سال زندگی مشترک بوده است، گفت: در سال گذشته از کل طلاق های ثبت شده معادل 28 درصد در سه سال اول زندگی مشترک، 4 /12 درصد در دو سال اول زندگی و حدود شش درصد طلاقها در کمتر از یک سال اول زندگی رخ داده است.

وی: 62 درصد از انواع مهریه های تعیین شده در سال گذشته را سکه طلا دانست و افزود: از میزان مهریه های تعیین شده که از نوع سکه طلا می باشند 54 درصد کمتر از 114 سکه، 37 درصد بین 115 تا 500 سکه، 7 درصد بین 501 تا 1000 سکه و 2 درصد از سکه های تعیین شده برای مهریه بیشتر از 1000 سکه می باشد.

رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت: بر اساس اطلاعات سامانه اجرای الکترونیک اسناد رسمی در یک ساله 94 تعداد 115 هزار و 688 پرونده اجرایی به نحو الکترونیکی در سیستم تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 32 درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: در همین مدت زمان تعداد 39 هزار و 793 پرونده اجرایی مختومه، 14 هزار و 476 نفر ممنوع الخروج و از شش هزار و 899 نفر رفع ممنوعیت شده است.

وی اضهار داشت: بر اساس اطلاعات سامانه جامعه ثبت الکترونیک شرکتها و موسسات غیر تجاری، مجموع انواع شرکتهای ثبت شده در طی سال گذشته 55 هزار و 687 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن یک درصد کاهش و تعداد موسسات غیر تجاری ثبت شده هشت هزار و 552 مورد بوده که 18 درصد رشد داشته است.

رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خاطر نشان کرد: با اصلاح فرایندها و ارزیابی های سازمان جهانی مالکیت معنوی ( وایپو ) ایران جزو 5 کشور اول دنیا در ثبت اظهار نامه اختراعات و 20 کشور برتر دنیا در ثبت علائم شناخته شده است و افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بین دستگاههای اجرایی ذیربط در خصوص بهبود فضای کسب و کار درکشور بر اساس ارزیابیهای موجود در جایگاه نخست قرار دارد.

 

وی با بیان این موضوع که در سال گذشته تعداد سه هزار و 49 اختراع ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 7 درصد رشد داشته است گفت: در همین مدت زمان تعداد  16 هزار و 909 علامت تجاری با 3 درصد رشد، چهار هزارو 241 طرح صنعتی با 23 درصد رشد و سه هزار و 756 اظهار نامه ثبت بین المللی مادرید با 24 درصد رشد به ثبت رسیده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در راستای اعمال نظارت بر واحد های ثبتی، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق در سال گذشته 26 هزار و 468 بازرسی از واحد های ثبتی، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 10 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در راستای رسیدگی به تخلفات 11 نفر از سردفتران و دفتریاران به انفصال دائم و سلب صلاحیت، 42 نفر تعلیق و 179 نفر نیز به انفصال موقت محکوم شده اند.

وی در پایان گفت: از طریق دوایر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سراسر کشور 41 هزار و 506 میلیارد ریال از مطالبات بانک ها وصول گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 6 درصد رشد داشته است.

 

دفاتر پستی منتخب

اراارائه گزارش دستاوردها و عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نماز جمعه تهران

ثبت ارشیا : دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر توسعه ثبت رسمی در کشور گفت: در سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه توسط مقام معظم رهبری از جمله موضوعاتی که بر آن تاکید شده؛ توسعه ثبت رسمی در کشور است و بدون شک توسعه ثبت رسمی باعث شفاف سازی و جلوگیری از بروز فساد شده و تاکید مقام معظم رهبری بر این موضوع خود بهترین گواه بر اهمیت توجه به ثبت رسمی در کشور است.

وی افزود:متاسفانه بخش عظیمی از دعاوی مطروحه در محاکم قضائی ناشی از معاملات عادی و عدم توجه به نقش و جایگاه ثبت رسمی در کشور است و مردم عزیز عنایت داشته باشند که توجه به ثبت رسمی بهترین راه برای کاهش دعاوی حقوقی است.

معاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اصلاح فرآیندها و بهبود روش ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سالیان اخیر در راستای کاهش فساد و توجه به مطالبات مردم در سازمان ثبت اسناد و املاک بسیاری از روش های سنتی اصلاح گردیده و امروز می توانیم سازمان ثبت را سازمانی پیشرو در این زمینه بدانیم.

وی سازمان ثبت را سازمانی با دربرگیرندگی فراوان خواند و گفت: در سال گذشته بالغ بر 74 میلیون و 600 هزار خدمت به مردم ارائه گردیده است که خوشبختانه بیش از 88 درصد این خدمات با استفاده از شیوه های نوین و بصورت الکترونیک صورت گرفته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: استفاده از شیوه های نوین در سازمان سبب کاهش مکاتبات غیرضروری و جلوگیری از بسیاری مفاسد شده و ما شاهدیم با استفاده از فناوری های نوین بسیاری از مراجعات غیر ضروری را که در گذشته باعث تحمیل هزینه های پنهان فراوانی بر سازمان و کشور شده بود حذف گردیده است.

وی اصلاح فرآیندها و بهبود روشها را باعث افزایش بهره وری دانست و خاطرنشان کرد: داشتن نگاه تخصصی و کارشناسانه به وظایف می تواند باعث افزایش بهره وری گردد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود : هرچند ما با نقطه مطلوب فاصله داریم اما خوشبختانه سازمان در سنوات گذشته با نگاه کارشناسانه و علمی به وظایف خود توانسته خدمات درخوری به مردم عزیز ارائه نماید که آثار آن در جامعه کاملا مشهود بوده ؛ البته راهنمایی های مردم می تواند ما را بهتر و بیشتر در اصلاح این فرایندها کمک نماید.

تویسرکانی گفت: با وجود فقدان بسیاری از سوابق ثبتی بعلت استفاده از روش های سنتی در گذشته، سازمان توانسته است بیش از 13 میلیون سند جدید به هموطنان تحویل دهد که صدور این اسناد سبب تهیه سوابق ثبتی و بانک اطلاعاتی عظیمی در سازمان شده و این امر محقق نمی شد مگر با تلاش شبانه روزی و بدون شک صدور این اسناد با استفاده از شیوه های نوین می تواند باعث کاهش بسیاری از هزینه ها و و جلوگیری از بروز بسیاری مفاسد در کشور بشود.

وی افزود: در راستای شفاف سازی در سال گذشته بیش از 20 میلیون پیامک برای خدمات گیرندگان از این سازمان ارسال شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر استقرار نظم در جامعه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل نامگذاری کردند و در این راستا ما در حوزه اداری به سرعت نیازمند اصلاح روش ها و افزایش بهره وری می باشیم و باید بدانیم عمده مفاسد موجود در کشور در حیاط خلوط و بی خبری جامعه صورت می گیرد .

وی گفت : ما در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که دارای قدمت بیش از 100 سال می باشد باید تصمیمات جدی می گرفتیم و تمامی اقدامات انجام شده در سالیان اخیر در همین راستا بوده که خوشبختانه امروز با صراحت می توان گفت نتایج تصمیمات و اقدامات صورت گرفته در سازمان مشهود بوده و برای مردم کاملا ملموس است.

دفاتر پستی منتخب

پذیرش پلمپ دفاتر قانونی اینترنتی شد

اخذ پلمپ دفاتر

 

از تاریخ 5 اسفندماه 1394 اخذ پلمپ دفاتر قانونی فقط به صورت اینترنتی مقدور می باشد

 

جهت تهیه پلمپ دفاتر خود مراحلی را مشابه ثبت شرکت خود باید انجام دهید

 

همچنین برای انجام اینکار می توانید با ثبت ارشیا تماس حاصل نمایید

دفاتر پستی منتخب

شرکت‌ های آمریکایی تاکنون مجوزی برای فعالیت در کشور نگرفته‌ اند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین جزئیات

محسنی اژه ای

 

پرونده بابک زنجانی اظهارداشت: متهم تاکنون حرف های زیادی زده ولی در عمل چیزی ثابت نشده است.

وی ادامه داد: آخرین موضوعی که مطرح شده است عنوان کرده شماره حسابی بدهید تا پول مورد نظر را از دیگر کشورها به حساب واریز کنم.

وی ادامه داد: شرکت نفت نیز شماره حساب را داده است ولی هنوز مبلغی واریز نشده و چنانچه این پول واریز شود به نفع متهم است و اگر واریز نیز نشود این پرونده روند خود را طی می‌کند و هرچه سریعتر مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرد.

اژه‌ای درباره حضور برند KFC در ایران نیز اظهار داشت: دیوان عدالت اداری رفع پلمپ این شرکت را تکذیب کرده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های آمریکایی تاکنون مجوزی برای فعالیت در کشور نگرفته‌اند.

 

 

 

 

دفاتر پستی منتخب

شناخت نیروی انسانی لازمه داشتن سازمانی پویا و توسعه یافته است

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر تویسرکانی در جمع رؤسای واحدهای ثبتی کرمان با تاکید بر جایگاه و نقش راهبردی مدیریت در هر مجموعه ای گفت: نقش مدیریت در پیشبرد اهداف سازمانی یک نقش تعیین کننده و غیرقابل انکار است و می توان گفت هدایت درست منابع به مراتب با اهمیت تر از داشتن آن است و در انتخاب مدیران تمامی گزینش های لازم باید بعمل آید و این موضوع از حساسیت ها و اولویت های سازمان است.

وی لازمه یک مدیریت صحیح را در ارزیابی درست از مجموعه تحت مدیریت دانست و افزود: مدیران باید همواره نظارت و کنترل را در اولویت برنامه های خود قرار دهند تا بتواند با حرکت هدفمند نقاط ضعف و آسیب های پیش رو را مورد شناسایی قرار دهد و در جهت پوشش و اصلاح آن اقدام نماید زیرا شناخت اولویتها و توجه به سیاستها باعث می شود با وجود منابع محدود نتایج بهتری بدست آورد که حرکت اصلاحی سازمان در سالیان اخیر خود بهترین گواه این مهم است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:باوجود تلاشهای صورت گرفته در سالیان اخیر برای اصلاح زیرساختارها و فرایندها؛ باید بدانیم در یک مجموعه پویا و متحرک اصلاحات و تغییرات اجتناب ناپذیر است و هیچگاه نباید از تغییرات ترسید و باید خود را با تحولات روزمره همراه و همسو نمود و سازمان ثبت بطور ویژه این موضوع را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

دکتر تویسرکانی شایسته سالاری را بهترین راه بکارگیری نیروی انسانی برشمرد و خاطرنشان کرد: در ادامه اصلاحات صورت گرفته در سازمان در استخدام نیروهای جدید نیزتلاش فراوان شده تا با انتخاب و گزینش نیروی انسانی متخصص و کارآمد ، روح تازه در بدنه سازمان دمیده شود و انشاءالله تا پایان امسال، هزارو 200 نفر نیروی کارشناس به سازمان اضافه می گردد و امیدواریم این نیروها منشاء حرکت و تحول هرچه بیشتر در سازمان شوند.

وی سازمان ثبت اسناد را یک سازمان تحول گرا خواند و افزود: در شرایطی که سازمان به سمت ارائه خدمات مدرن پیش می رود، بدون شک پیشبرد این هدف نیازمند بکارگیری نیروی انسانی باهوش،توانمند و با انگیزه است تا سازمان بتواند به یک مجموعه چابک و پویا تبدیل شود.

وی طرح کاداستر را یک طرح ملی خواند و تاکید کرد: در پیشبرد طرح کاداستر علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت های ممکن ، از ظرفیت ها و امکانات سایر سازمانها نیز باید استفاده شود و تمامی دستگاه های اجرائی باید بدانند اجرای کاداستر، یک طرح عظیم ملی است که انجام آن می تواند از بسیاری مفاسدپیشگیری بعمل آورد  و با اجرای آن ، تمامی کشور از فواید و دستاوردهای این طرح عظیم بهره مند گردد و بدون شک منافع ملی برای تمامی دست اندرکاران نظام در اولویت است.

دکتر تویسرکانی یادآور شد: نتایج تمامی خدمات برای مردم همواره قابل مشاهده و ملموس است و مردم بهتراز هرکسی می توانند در مورد نتایج خدمات قضاوت کنند و همانگونه که اثرات هر آسیبی در جامعه مشهود است نتایج هرگونه خدمت و تغییری نیز ملموس و قابل مشاهده است.

دفاتر پستی منتخب

روزنامه رسمی

مشاوره ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
مطالب ویژه
تماس
واتس آپ
موبایل
کرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی , کاشت مو , مزوتراپی