به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت‌ خودروهای خارجی/ تعیین تکلیف ثبت سفارش‌های قبلی

فرهاد احتشام‌زاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با تشریح جزئیات جلسه شب گذشته واردکنندگان خودرو با مسئولان وزارت صنعت در پی دستور وزیر صنعت مبنی بر انجام ثبت سفارش واردات خودرو صرفاً توسط نمایندگان رسمی دارای گواهینامه رسمی فعالیت، اظهار داشت: در جلسه شب گذشته در مورد راهکارهای مقابله با موانع احتمالی که ممکن است، در اثر اجرای طرح ساماندهی واردات خودرو در بازار به وجود آید، بحث و بررسی شد.

وی ادامه داد: با توجه به پشتیبانی وزارت صنعت از اجرای این طرح، مشکلی در بازار وجود نخواهد داشت و از این به بعد واردات خودروهای خارجی فقط با گارانتی و توسط نمایندگی‌ رسمی انجام خواهد شد.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه شیوه نامه مربوط به ثبت سفارش‌های قبلی انجام شده برای واردات خودرو توسط واردکنندگان غیر رسمی در حال تدوین است، گفت: به زودی در این مورد جلسه‌ای برگزار خواهد شد، تا راهکارهای مختلف بررسی شود.

وی با اشاره به دستورالعمل وزارت صنعت مبنی بر محدود شدن ثبت سفارش واردات خودرو به نمایندگی‌های رسمی از ابتدای بهمن ماه، گفت: این کار در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد.

وی در مورد قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی نیز اظهار داشت: قیمت‌گذاری مانند روال قبل انجام خواهد شد و سود ناویژه واردکنندگان خودرو 18 درصد ارزش گمرکی خودرو است که پس از کسر مالیات و هزینه‌های عملیاتی به حدود 3 درصد می‌رسد.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه در حال حاضر 27 شرکت در کشور به عنوان نمایندگی رسمی برندها ،واردات رسمی خودرو را انجام می‌دهند، گفت: قبلاً به دلیل اینکه در برخی خودروهای وارداتی، همه آپشن‌ها رعایت نمی‌شد، قیمت‌گذاری خودروها فاقد ملاک مشخصی بود و به همین دلیل قیمت‌های چندگانه در بازار مشاهده می‌شد، اما با تدوین طرح ساماندهی واردات خودرو، همه خودروهای وارداتی دارای گارانتی و آپشن‌های مشخصی خواهند بود و همین مسئله شرایط رقابت واقعی را بین واردکنندگان فراهم می‌کند.

احتشام‌زاد در مورد احتمال تغییر قیمت خودروهای خارجی نیز گفت: در حال حاضر قیمت همه شرکت‌ها ثابت است و افزایش قیمتی نداریم و به دنبال این هستیم که ضمن اجرای برنامه حفظ قیمت‌ها، در صورت فراهم شدن شرایط لازم کاهش قیمت‌ها را نیز داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با حذف واردکنندگان متفرقه خودرو، به منظور تأمین نیاز بازار احتمال افزایش واردات خودرو توسط نمایندگی‌ رسمی وجود خواهد داشت، نیز گفت: این موضوع بر اساس شرایط زمانی و نیاز بازار بین واردکنندگان و وزارت صنعت تعیین تکلیف خواهد شد.

انتهای پیام/ب

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 5-11-1393, 16:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی