به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

تشدید درگیری‌ها در لیبی قیمت نفت را افزایش داد 

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، در حالی که شدت گرفتن درگیری ها در لیبی، نگرانی ها در مورد عرضه نفت این کشور را افزایش داده است، قیمت نفت پس از دو جلسه متوالی کاهش، روز دوشنبه افزایش یافت.

 

به گفته مقامات، درگیری ها در یکی از پایانه های اصلی صادرات نفت لیبی منجر به آتش گرفتن یک منبع ذخیره نفت و نابود شدن 800 هزار بشکه نفت خام گردید. این میزان نفت، معادل تولید دو روز لیبی است.
جاناتان بارات، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «لیبی و تمام مشکلات دیگر موجب شده است که اندکی قیمت نفت رشد داشته باشد... قیمت نفت در سطحی است که همه از اندکی ریسک افزایشی خوشحال می شوند.»

 

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت، در معاملات اولیه امروز ابتدا به 60 دلار و 40 سنت افزایش یافت، اما سپس با 48 سنت افزایش نسبت به جلسه قبل، به 59 دلار و 93 سنت رسید. قیمت نفت برنت در جلسه گذشته 79 سنت کاهش داشت.

 

قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افت یک دلار و 11 سنتی در معاملات کم حجم روز جمعه، امروز 69 سنت افزایش یافت و به 55 دلار و 42 سنت رسید. قیمت نفت خام امریکا امروز در بالاترین رقم به 55 دلار و 74 سنت رسید.

 

دانیل انگ، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیچرز سنگاپور پیش بینی کرد که این هفته قیمت نفت برنت در حدود 60 دلار و قیمت نفت خام آمریکا بین 55 تا 56 دلار باقی خواهد ماند.

 

دیگر عامل افزایش قیمت نفت، پیش خرید های صورت گرفته از سوی تجار و طرح های چین و ژاپن برای افزایش نقدینگی بود.

 

بانک خلق چین قصد دارد از سال آینده میلادی نسبت وام به سپرده را برای بانک ها افزایش دهد. بر اساس گزارش موسسه استیت اینفورمیشن سنتر، پیش بینی شده که اقتصاد چین در سال آینده رشدی 7 درصدی را تجربه کند، که کمتر از پیش بینی 7.3 درصدی برای سال 2014 است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 8-10-1393, 18:10

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی