به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

حرم حضرت معصومه(س) مملو از سوگواران اربعین حسینی(ع)

حرم حضرت معصومه(س) مملو از سوگواران اربعین حسینی(ع)

» سرویس: استان ها - قم

مراسم باشکوه اربعین حسینی با حضور گسترده زائران از سراسر کشور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، همچنین مراسم عزاداری و سوگواری اربعین حسینی با حضور علما و شخصیتهای حوزوی در بیتها و دفاتر مراجع تقلید برگزار شد.

در این مراسمها سخنرانان به بیان اهمیت و عظمت راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی پرداختند و این اجتماع بی نظیر را خاری در چشمنان دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت(ع) دانستند.

این مراسمها در بیتهای حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، لطف الله صافی گلپایگانی، سید موسی شبیری زنجانی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، عبدالله جوادی آملی، موسوی اردبیلی و همچنین سایر علما برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد، استاد حوزه در مراسم اربعین حسینی در حرم مطهر، با اشاره به برگزاری مراسم اربعین برای امام حسین (ع) گفت: بر اساس روایتی از موسی کاظم(ع)، یکی از ویژگیهای مؤمنان، خواندن زیارت اربعین است که نشان از اهمیت این روز در سیره معصومین (س) دارد.

وی با اشاره به مقام شفاعت اهل بیت (ع) در روز قیامت گفت: اگر انسان در این دنیا نسبت به اهل بیت (ع) بیتفاوت باشد، در روز قیامت نیز این شفیعان را فراموش کرده و از شفاعت آنها بیبهره می ماند. انسان باید در دنیا اعمالی انجام دهد تا در روز قیامت بهانهای برای شفاعت اهل بیت (ع) داشته باشد و خود را به محبت اهل بیت (ع) نزدیک کند.

حجت الاسلام فرحزاد با اشاره به مقام تربت امام حسین (ع) در قبولی نمازها گفت: توصیههای زیادی بر سجده بر تربت امام حسین (ع) در معارف اسلامی شده است، این جای تأسف دارد که برخی مساجد نه تنها مهرهایی با تربت کربلا ندارند، بلکه به جای آن، سنگ میگذارند، این در شرایطی است که بر اساس روایت امامان معصوم، یکی از ویژگیهای مؤمنان سجده کردن بر خاک، به ویژه پیشانی گذاشتن بر تربت کربلا است.

به گزارش ایسنای منطقه قم، هزاران زائر با پای پیاده در قالب هیاتهای مذهبی از چند روز قبل راهی حرم مطهر شدهاند و امروز عدهای به این آستان مقدس رسیده و توفیق زیارت خواهر امام هشتم (ع) در اربعین اباعبدالله الحسین (ع) داشتهاند و در این صحن و سرا فیض معنوی کامل میبرند.

حرم مطهر حضرت معصومه(س) که مامن و محل آرامش دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است از ابتدای محرم تا انتهای صفر مقصد هزاران عزادار و هیات مذهبی از قم و سراسر کشور بوده است، عزادارانی که به عشق اهل بیت (ع) به سوی حرم مطهر حرکت میکنند و با تجمع در صحن و سرای متبرک مرقد بانوی کرامت (ع) عقده دل میگشایند تا خواهر امام مهربانیها سنگ صبورشان باشد.

امروز شور و حال کربلایی بر سرزمین قم مستولی شده است و عطر خوش حسینی از هر کوی و برزن به مشام میرسد و نوای "یا حسین"، گوش جان را نوازش میدهد، زمزمهای که همواره ورد زبان این مردم بوده و هست و با گذشت زمان نه تنها از غمشان نکاسته بلکه تنها نام حسین (ع) برایشان جگرسوز شده است.

به گفته معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل بیت (س)، نمازجماعت ظهر امروز نیز در روز اربعین سالار شهیدان، درصحن امام رضا (ع) شبستان امام خمینی(ره) و صحن صاحب الزمان(عج) اقامه شد.

همچنین بعد از نماز عصر نیز قرائت قرآن کریم توسط قاریان برجسته کشوری به عنوان هدیه به پیشگاه امام حسین و حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

براساس این گزارش، از ساعت 15:30، مراسم عزاداری و سوگواری با مداحی مداحان اهل بیت(ع) و سخنرانی حجت الاسلام رفیعی برگزار می شود، در شام اربعین نیز سخنرانی حجت الاسلام رفیعی و مداحی حسن شالبافان از دیگر برنامههای عزاداری در حرم بانوی کرامت است.

همچنین بعد از نماز عصر عزاداری عرب زبانان در شبستان امام خمینی(ره) و اردو زبانان در سالن امام خامنهای برگزار میشود.

انتهای پیام

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایسنا

تاریخ : 22-09-1393, 15:19

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی