به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

اجتماع بزرگ هیئات مذهبی اسدآباد در اربعین حسینی

به گزارش خبرگزاری فارس از اسدآباد، پیش از ظهر امروز همزمان با اربعین حسینی نوایی حزنآلود در خیابانها و کوچههای شهر اسدآباد به گوش رسید.

این نوا، از چهل روز عزاداری برای حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان خبر میداد که مردم این شهر با حضرت زینب کبری(س) به سوگ نشستند.

این نوا گرچه حزنآلود بود، اما به دل مینشست چراکه یادآور روزهای پر از شور حسین(ع) و عشق و علاقه به علمدار کربلا بود.

عشق و ارادت به سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالحسین(ع) و عزاداری در روز اربعین حسینی در شهر اسدآباد با دیگر سالها متفاوت بود.

امسال هر یک از هیئتهای مذهبی این شهر با صدای طبل و سنج از مسیرهای مختلف دستههای عزاداری به راه انداختند و همه در یک مکان گرد هم آمدند.

برای نخستین بار اجتماع بزرگ مردم شهر اسدآباد در روز اربعین حسینی نمادی از انسجام و وحدت بین آنان خبر میداد که این بار نیز با حضور پر شور و شعف  خود حماسه حسینی آفریدند.

مردم این شهر با سر دادن شعار لبیک «یا حسین» و «لبیک یا خامنهای» بار دیگر با ولایتفقیه تجدید میثاق کردند.

در این اجتماع عظیم، تعدادی از مداحان با نوحهسرایی اشکهایی را که با نام حسین(ع) بر چهرهها جاری میشد، با کربلای معلا پیوند زدند.

امام جمعه اسدآباد در این اجتماع بزرگ حسینی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین(ع)، اظهار کرد: عزاداری برای سید و سالار شهیدان به صورت اجتماع بزرگ نمادی از انسجام و وحدت بین مردم دارد.

حجتالاسلام سیدموسی حسینیمجد خاطرنشان کرد: هر چه اجتماع مردم برای عزاداری امام حسین(ع) وسیع و گستردهتر باشد، استفاده بهتری میتوان از این ایام داشت.

وی با اشاره به اینکه روز اربعین حسینی در تاریخ اسلام روز بزرگی است، تصریح کرد: این روز، خون سید و سالار شهیدان را نهادینه و قیام ایشان را پایدار کرد.

امام جمعه اسدآباد عزاداری مردم در روز اربعین حسینی چه در کربلا و چه در جای جای جای جهان را نماد بزرگی از پایداری واقعه کربلا دانست.

وی جاری شدن اشک در چشمان مریدان امام حسین(ع) را غنیمت خواند و گفت: هر کسی لایق حضور در چنین مراسم باشکوهی را ندارد و ریختن اشک برای این امام بزرگ لیاقت میخواهد که نصیب حاضران در اجتماع حسینی شده است.

حسینیمجد با اشاره به اینکه امروز گروهک داعش و تکفیریها داعیه اسلام دارند و برادرکشی میکنند، گفت: این گروهکها مغرض امام حسین(ع) و زائرین این امام همام هستند.

وی با بیان اینکه گروهک داعش همانند خوارج و بنیامیه پلید و مکار هستند، یادآور شد: اگر امروز برادران و خواهران هیئتهای مختلف مذهبی در روز اربعین حسینی عزادار حسین(ع) هستند و در این اجتماع بزرگ جمع شدند، نشانه محبت به اهل بیت(ع) است.

امام جمعه اسدآباد بر احترام به همدیگر تأکید کرد و گفت: امروز ایران در تحریم به سر می‎برد که باید با صرفهجویی و دوری از اسراف، قناعت و صبر پیشه کرد.

حسینیمجد بر نو کردن ارزشهای اسلامی در دوران دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: ملت ایران باید با ایستادگی در مقابل تحریمها پیام عاشورایی را زنده کند و سیره اهل بیت(ع) را در زندگی خود پیاده کنند.

وی با اشاره به اینکه روایت و احادیثی مختلف از روز اربعین حسینی در دین اسلام وجود دارد، گفت: در روایتی از پیامبر اعظم اسلام آمده که «کسی که اهل بیت(ع) را به خاطر خدا دوست بدارد، در روز قیامت با ما محشور میشود».

امام جمعه اسدآباد به مداحی و نوحهسرایی پرداخت و مردم نیز با سینهزنی و سوگواری ایشان را همراهی کردند.

در ادامه این اجتماع حسینی مردم اسدآباد با حضور در مسجد جامع این شهر نماز ظهر و عصر را اقامه و زیارت اربعین حسینی را قرائت کردند.

انتهای پیام/89008/ب۳۰

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 15:08

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی