به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

آیین عزاداری اربعین حسینی در سرتاسر خراسان‌شمالی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، خیل عاشقان و ارادتمندان به آقا اباعبدالله الحسین(ع) در مرکز خراسان شمالی در قالب کاروانهای عزادار عازم آستان امامزاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر(ع) برادر امام رضا (ع) شدند.

سوگواران آقا اباعبدالله الحسین (ع) با سینه زنی و نیز مرثیه سرایی به یاد مظلومیت شهدای کربلا اشک ریخته و به عزاداری پرداختند.

نواهای یا حسین(ع) ، یا علی(ع) یا زهرا(س) و یا ابوالفضل(ع) عزاداران در مرکز خراسان شمالی  طنین انداز شده و فضای حزن و اندوه بجنورد را فرا گرفت.

حضور پرشور کودکان ، نوجوانان و همچنین بانوان عزادار در حالیکه در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در صحرای کربلا اشک میریختند در این کاروان چشمگیر بود.

سوگواران و ارادتمندان به سالار شهیدان در خراسان شمالی که در شب اربعین حسینی و تا پاسی از شب به عزاداری پرداخته بودند در روز اربعین نیز با برگزاری آیین عزاداری در مساجد ، حسینیهها و اماکن زیارتی در سوگ شهدای کربلا در اربعین حسینی اشک ماتم ریختند.

همچنین عزاداران به محض بلند شدن بانک اذان ظهر در امامزاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر(ع)، مساجد و تکایا نماز جماعت اقامه کردند.

اجرای تعزیه و شبیه خوانی از جمله آیینهای ویژه عزاداری اربعین حسینی در خراسان شمالی بود.

آیین عزاداری اربعین حسینی در سرتا سر خراسان شمالی از جمله شیروان، اسفراین، جاجرم، آشخانه، فاروج، گرمه، راز با شکوه خاصی برگزار شد.

انتهای پیام/63002/الف

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 13:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی