به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 16 اردیبهشت 1400

مردم بام ایران با زائران کربلای معلی هم‌سوگ شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، 40 روز از واقعه عاشورای حسینی میگذرد و سختیهای زیادی به کاروان اهلبیت(ع) حضرت اباعبدالله الحسین(ع) وارد شد؛ اما اتفافاتی که در این 40 روز افتاد، توانست اسلام ناب محمدی(ص) را زنده نگه دارد و هدفی که امام حسین (ع) در روز عاشورا آن را دنبال میکرد، تکمیل شود.

اما امروز بعد از گذشت هزار و 400 سال از واقعه کربلا و دشت نینوا هنوز صدای پای کاروان حسینی در کربلا شنیده میشود؛ امروز در اربعین حسینی لشکر 20 میلیونی امام حسین (ع) در غم و سوگ اهلبیت (ع) بر سر و سینه میزنند و آمادگی خود را برای انتقام خون سرور و سالار شهیدان اعلام میکنند.

در این بین، با توجه به اتفاقات اخیری که در منطقه خاورمیانه افتاد، حضور 20 میلیونی زائران کربلای معلی حرفهای ناگفتنی زیادی را برای دشمنان و گروهکهای تروریستی منطقه دارد؛ شاید امروز با انعکاس تصاویر حماسه با شکوه کربلا، خیلی از دشمنان حساب کار دستشان بیاید و قطعاً این حضور لرزه را به بدن آنها میاندازد.

خیلیها توانستند خود را به کربلا برسانند و امروز در بینالحرمین برای حضرت سیداالشهدا(ع) و اهلبیتشان عزاداری کنند؛ خیلیهای دیگر نیز از همراهی زائران کربلا جا ماندند، اما در شهرها و محلههای خود با مسافت طولانی پا به پای زائران کربلا پیادهروی و عزاداری کردند.

در این میان، هماکنون مراسم پیادهروی اربعین حسینی همزمان با سراسر جهان اسلام با حضور مردم متدین و ولایتمدار شهرستان دماوند در بلوار امام خمینی (ره) شهر دماوند در حال برگزاری است.

پیادهروی حسینی مردم دماوند از میدان معلم آغاز شده و تا مصلای نماز جمعه این شهر ادامه دارد و قرار است ظهر امروز زیارت اربعین حسینی در این میعادگاه قرائت شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم در گفتوگو با خبرنگار فارس در دماوند، ضمن تسلیت به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: از صبح امروز مردم مؤمن شهر دماوند با زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلای معلی همراه شدند.

حجتالاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی با بیان اینکه خیلی از مسلمانان توفیق حضور در خیل عظیم جمعیت 20 میلیونی در کربلا را نداشتند، افزود: مردم دماوند به همین جهت با حضور در دستههای سینهزنی و زنجیرزنی و حرکت به سوی مصلای نماز جمعه با کاروان حسینی در کربلای معلی همناله شدند و عزاداری کردند.

وی از برگزاری مراسم و قرائت زیارت اربعین در مصلای نماز جمعه دماوند خبر داد و گفت: قطعاً حضور با شکوه مردم ایمان کامل آنها به اهداف پیامبر اعظم (ص) را نشان میدهد.

به گزارش فارس، همچنین مراسم اربعین حسینی در دیگر شهرهای دماوند نظیر آبعلی، آبسرد، رودهن و کیلان در حال برگزاری و شهرستان دماوند یکپارچه همناله با کاروان حسینی است.

انتهای پیام/67015/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 22-09-1393, 13:33

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی