به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 25 فروردین 1403

ثبت شرکت

 

دفاتر پستی منتخب


در کشورمان ایران با توجه به افزیش جمعیت و شرایط اقتصادی موجود و افزایش بیکاری نیاز به ایجاد کسب و کار احساس می گردد.هر شخص با ایجاد یک شغل می تواند چندین نفر را از بیکاری نجات دهد و همین امر باعث افزایش رونق کسب وکار و هم چنین تولید داخلی می شود . برای شروع یک شغل ، در ابتدای امر لازم است که همه زوایای آن شغل بررسی گردد که این زوایا عبارتند از :


1- شناخت در ارتباط با فعالیت مورد نظر


2- تحقیق در ارتباط با فعالیت مورد نظر


3- بررسی اهداف فعالیت موردنظر


4- سرمایه موردنیاز جهت فعالیت موردنظر


5- نیروی انسانی جهت فعالیت موردنظر


6- بازدهی فعالیت موردنظر


7- تبلیغات و بهره برداری از فعالیت مورد نظر


که هریک از موارد فوق به تفکیک شرح داده می شود :


1- شناخت در ارتباط با فعالیت مورد نظر: جهت ایجاد یک حرفه یا شغل لازم است که شناخت کافی نسبت به آن داشته و باشیم و این را بدانیم که این شغل چیست یا به معنای بهتر دنبال تعریفی برای آن باشیم. هر شغل مناسب قشر خاصی از جامعه است و برای اقشار خاصی از جامعه مفید است .به طور مثال کسی که ناشر کتاب کودک است متقاضی اوکودکان هستند و یا کسی که حرفه او مهندسی کامپیوتر است قطعاً با کسانی در ارتباط است که نیاز به اطلاعاتی در این رابطه دارند به طور مثال شرکتهای خصوصی ودولتی و هم چنین دانشجویان . پس شناخت در یک حرفه بسیار مهم است.بحث بعدی در شناخت این است که زوایای حرفه بررسی گردد تا بیابیم که این حرفه تا چه حد می تواند برای افراد جامعه و هم چنین اقتصاد کشور مهم باشد و تا چه حد می تواند به پیشرفت و بالندگی شرکت کمک کند.


2- تحقیق در ارتباط با فعالیت مورد نظر: گام دوم ارزیابی فعالیت است که در چه زاویه ای قدم برداریم تا موفقیت ما به حداکثر برسد و یا اینکه چقدر زمان لازم است تا حرفه ما در میان افراد جامعه پذیرفته شود.


3- بررسی اهداف فعالیت موردنظر: هر شخصی جهت انجام هر کاری به دنبال هدفی است که اگر در هر کاری هدفی وجود نداشته باشد تلاش برای آن بی نتیجه است . در واقع این هدف است که به هر کاری معنی می دهد.پس فعالیتی که قرار است انجام بدهیم قطعاً هدفی دارد که ممکن است این هدف در کوتاه مدت یا بلند مدت اثر بخش باشد و نیاز است که بی وقفه جهت رسیدن به هدف خود کوشش نمایم.


4- سرمایه موردنیاز جهت فعالیت موردنظر:برای شروع هر کاری نیاز به سرمایه می باشد .سرمایه خود نیز به دو بخش سرمایه نقدی و غیر نقدی تقسیم می گردد.سرمایه غیر نقدی شامل اثاثه ، تجهیزات و محل فعالیت است و سرمایه نقدی ارزش ریالی فعالیت است .این سرمایه در حساب شرکت قرار می گیرد و تمامی دریافت ها و پرداخت ها و درآمد و هزینه ها از این حساب صورت می گیرد که پس از مدتی از شروع فعالیت ، همین حساب نشان دهنده سود و زیان شرکت است.


5- نیروی انسانی جهت فعالیت موردنظر:هر فعالیتی زمانی به نتیجه می رسد که در آن تقسیم فعالیت وجود داشته باشد یعنی هر مسئولیت کاری را به عهده بگیرد که همین امر باعث اشتغال زایی و بازدهی بیشتر می شود. تقسیم کار موجب می شود تا امور با دقت و با بیشترین کیفیت انجام شود .باید دقت داشته باشیم که جهت تأمین نیروی انسانی از افرادی استفاده کنیم که در حرفه های مختلف تخصص داشته باشد و دارای تخصص و تحصیلات مرتبط با فعالیت باشد که قطعاً در پیشرفت و موفقیت ما مؤثر خواهد بود.


6- بازدهی فعالیت موردنظر:حال همه شرایط فعالیت آماده است . نیروی انسانی فعالیت خود را به خوبی انجام می دهد لذا لازم به ذکر است که جهت بهره برداری و بادهی بیشتر یک فعالیت نیاز به یک مدیریت کاردان ، لایق و دلسوز است تا امور را ساماندهی و نظم دهد زیرا هر مجموعه ای بدون مدیر و رهبر ناقص و بی نتیجه است.یک مدیر در تصمیم گیری های یک فعالیت مؤثر است و بعضاً این تصمیم گیری ها می تواند اساسی و حیاتی باشد.


7- تبلیغات و بهره برداری از فعالیت مورد نظر: هر فعالیتی نیاز به شناخته شدن در جامعه دارد لذا لام است تا برای شناساندن حرفه به جامعه از تبلیغات استفاده کنیم.تبلیغات انواعمختلقی دارد لذا مؤثر ترین آن عبارتند از : چاپ کاتولوگ و بروشور ، چاپ تراکت ، ارائه نمونه ای از فعالیت مورد نظر، رادیو ، تلویزیون ، تیزرهای تبلیغاتی و بنر و ... یادمان باشد در تبلیغات خود از زیاده گویی و وعده های پوچ و بی اساس بپرهیزیم زیرا باعث بی اعتمادی اقشار مختلف می شود در تبلیغات صداقت و راستی را پیشه کنیم تا در فعالیت خود موفق شویم.به این صورت است که جهت رسیدن به هدف و رشد و پیشرفت می توانیم گامی مؤثر برداریم ودر نهایت به موفقیت برسیم.


بر اساس مواردی که عنوان شد باید بر بق قانون فعالیت ما فعالیتی قانونی باشد و متناسب با زوایای جامعه برنامه ریزی شود.لذل در قانون جهت انجام فعالیت های مختلف نیاز به ثبت شرکت است.ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکت ها تأیید می گردد.


در قانون جمهوری اسلامی ایران انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که عبارتند از:


شرکت با مسؤلیت محدود


شرکت سهامی خاص


شرکت تعاونی


• شرکت سهامی عام


• شرکت نسبی


• شرکت تضامنی


• شرکت غیر انتفاعی


• شرکت انتفاعی


• شرکت مختلط سهامی


• شرکت مختلط غر سهامی


• و ...

 


روزنامه رسمی

مشاوره ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
موبایل
کرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی , کاشت مو , مزوتراپی