به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

طنز/وزیربهداشت خودش را زیر آمبولانس انداخت

سلامت نیوز: پوریا عالمی،طنز پرداز روزنامه شرق در ستون طنز این روزنامه نوشت :وزیر بهداشت خودش را انداخت زیر آمبولانس و درباره تجمع معترضانه پرستاران گفت: «100 نفر که جمع‌شدن پرستار نمی‌شود و تجمع جمع شدن 100 نفر نیست.»

کله را تکان دادم و وزیر را تایید کردم: بله. این که چیزی نیست. الان عروسی می‌گیرند 600 نفر آدم جمع می‌شوند. تولد می‌گیرند 200 نفر جمع می‌شوند. طرفداران آقای احمدی‌نژاد چندمیلیارد نفر جمع می‌شوند. صف سبد کالا که باشد چندهزار نفر جمع می‌شوند. شموشک بازی داشته باشد 700 نفر جمع می‌شوند. حتا ختنه سوران بگیرند 150 نفر آدم جمع می‌شود. هیچ کدام این‌ها هم نمی‌گویند ما تجمع کردیم. بعد 100 نفر پرستار جمع شدند اعتراض کنند به خودشان می‌گویند تجمع اعتراض‌آمیز. وزیر حق دارد.
حکایت این که چیزی نیست
یک بار هم، سه هزار سال پیش، تصادف شده بود و یک اتوبوس که مطمئن هستیم تولید و مونتاژ ملی نبود چپ کرده بود. متاسفانه بر اثر تصادف همه چشم از جهان فرو بسته بودند. مردی که، وزیر بهداشت سه هزار سال پیش بود، آمده بود بازدید. یکهو متوجه شد یک نفر دارد آه و ناله می‌کند و به صورت اعتراض‌آمیز هی داد و فریاد می‌کند که: آی دستم... آی پام... دستم شکست... پام شکست...
وزیر مربوطه که این صحنه را دید گفت: عزیزم، 100 نفر تجمع نیست، تو داری یک نفری چی کار می‌کنی؟
طرف گفت: دارم به وضعیت موجود اعتراض می‌کنم.
وزیر مربوطه گفت: تو هم حساسی ها. این همه آدم چشم از جهان فروبستند، صداشان در نمی‌آید. تو یک پات شکسته ببین چه سر و صدایی راه انداختی.
در همین رابطه وزیر بهداشت گفت: «مدعی نیستیم رضایت همه پرستاران را جلب کرده‌ایم اما هیچکس نباید خود را نماینده مجموعه و قشری بداند.» 
طرف گفت: یعنی چی؟
وزیر بهداشت گفت: یعنی خیلی شلوغش نکن و خودت را نماینده مجموعه مسافران ندان. مشکل تو با آن‌ها فرق دارد.
طرف گفت: آها. چشم. متقاعد شدم.
وزیر بهداشت گفت: «پرستاران خودشان باور دارند که مشکلشان در حال حل شدن است.»
طرف گفت: این یعنی چی؟
گفت: تو خودت باید باور کنی که دست و پایت نشکسته و مشکلت در حال حل شدن است. الکی که نباید تجمع 100 نفره که 100 نفر تجمع نیست بکنی. متوجه شدی؟ پا شو پاشو خودت را لوس نکن.
طرف گفت: متوجه شدم و بلند شد لباس‌هاش را تکاند و دیگر خودش را لوس نکرد و رفت سمت افق که گم شود.
.
بیجا و به جا
وزیر بهداشت، حسن هاشمی، کماکان در آمبولانس، گفت: «پرستاران سالهاست که با پزشکان کار می‌کنند و نباید آنها را بیجا تحریک کرد.»
من کله را تکان دادم و وزیر را تایید کردم: بله. امیدواریم با تلاش مسوولان همه چیز به جا و به موقع انجام شود.

دفاتر پستی منتخب

سازمان گردشگری:انجام هر پروژه در آشوراده به تأیید سازمان حفاظت محیط‌ زیست میرسد

سلامت نیوز: سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در دومین نشست شهرداران شهرهای نمونه گردشگری در پاسخ به سؤال همشهری در مورد گزارش های منتشر شده در رسانه ها راجع به واگذاری جزیره آشوراده اعتراض کرد و خبرهای مربوط به واگذاری این جزیره را نادرست خواند.

شیرکوند خاطر نشان ساخت با اتمام مطالعات آشوراده این منطقه در سال 81 به‌عنوان منطقه نمونه گردشگری اعلام شد و در سال 84 نیز در جریان یک سرمایه‌گذاری قرار گرفت که با بروز درگیری‌های منطقه‌ای موضوع منتقی شد و این‌بار با سفر اخیر ریاست‌جمهوری به استان گلستان تصمیم به فعال شدن گردشگری آشوراده گرفته شد.

شیرکوند با اعلام این خبر که پرونده گردشگری آشوراده بازنگری شده و ساعت‌ها جلسات مختلف با منابع طبیعی و سازمان محیط‌زیست در سازمان میراث فرهنگی برگزار شد و در نهایت تفاهمنامه گردشگری آشوراده با سازمان محیط‌زیست امضا شد، گفت: 8 جلسه مذاکره با حضور بنده، رئیس سازمان میراث فرهنگی با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بر سر تغییر کاربری جزیره آشوراده برگزار شد که بسیار نفس‌گیر بود.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به نگرانی‌ها از تخریب محیط‌زیست جزیره آشوراده با تغییر کاربری این جزیره به منطقه گردشگری اعلام کرد: سازمان میراث فرهنگی نیز به اندازه سازمان محیط‌ زیست وسازمان‌های مردم‌نهاد دغدغه زیست‌محیطی دارد و نمی‌خواهد به محیط‌زیست این جزیره آسیب وارد شود، ولی باید بدانیم که مفهوم حفاظت از محیط ‌زیست دیوار کشیدن به دور یک منطقه نیست، بلکه باید با رعایت تمامی ملاحظات زیست‌محیطی از یک منطقه بهره‌برداری شود.

شیرکوند تاکید کرده که تمامی کاربری‌ها و تاسیسات همچون بازارچه سنتی، اقامتگاه و حتی آکواریوم‌های آبزیان که قرار است در آشوراده ایجاد شود باید طرح جامع و تفصیلی آن به‌صورت جداگانه در مورد هر پروژه به تأیید سازمان حفاظت محیط‌زیست برسد.

وی همچنین ملاک ایجاد کاربری گردشگری در جزیره آشوراده را طرح مطالعاتی انجام شده توسط سازمان حفاظت محیط‌ زیست اعلام و تاکید کرد که سازمان میراث فرهنگی به منطقه‌ای که در کنوانسیون رامسر حریم آشوراده عنوان شده ورود نمی‌کند و تمامی حریم‌ها در جزیره آشوراده رعایت شده است.

شیرکوند می گوید نقشه 20سال پیش سازمان حفاظت محیط‌زیست از آشوراده یک منطقه از این جزیره را به‌عنوان زون طبیعت‌گردی گسترده مشخص کرده که تمامی فعالیت‌های گردشگری در این منطقه انجام می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: براساس توافق انجام شده با سازمان حفاظت محیط ‌زیست قرار است تاسیسات گردشگری در 10 درصد از منطقه تعیین شده برای طبیعت‌گردی گسترده در آشوراده ایجاد ‌شود.

دفاتر پستی منتخب

هشدار جدی درباره مصرف داروهای گیاهی قلب

سلامت نیوز: دبیر علمی انجمن آترواسکلروز ایران هشدار داد: این تصور که داروهای سنتی می تواند جایگزین داروهای مدرن قلبی باشد باطل و جایگزینی داروهای ضد انعقادی گیاهی به جای داروهای مدرن به شدت فاجعه بار است.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفا آنلاین، دکتر مسعود اسلامی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: زمانی می توانیم بگوئیم طب سنتی یا مدرن روش درمانی مناسبی است که مطالعه بسیار دقیقی روی آنها صورت گرفته باشد.حال اگر نتیجه مطالعات نشان دهد که آن دارو یا روش های درمانی موثر است آن موقع می توان آن روش را از نظر علمی تأیید کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه در مورد روش های سنتی هیچ گونه مطالعه علمی استانداردی صورت نگرفته، بنابراین نتایجی که ارائه می شود صرفأ بر اساس تجربیات است.

متخصص قلب و عروق تصریح کرد: البته معتقدم برخی از داروهای سنتی واقعأ موثرند، برای نمونه در اکثر اوقات بیماران دارای تپش قلب هنگام مصرف برخی دم نوش های گیاهی به علت خاصیت آرامش بخشی آنها بهبود می یابند.

وی افزود: اما این تفکر که واقعأ چنین روش هایی می تواند جایگزین داروهای مدرنی باشد که بر اساس مطالعات بسیار پیشرفته کشف وتولید شده اند ، در واقع باطل است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در واقع داروهای گیاهی می توانند در کنار مصرف داروها یا روش های درمانی نوین آن هم با تشخیص پزشک برای بیماران مفید باشند اما هیچگاه جایگزین اصلی نمی شوند.

فوق تخصص الکتروفیزیولوژی هشدار داد: گاهی بیماران فکر می کنند که می توانند داروهای ضد انعقادی اشان را قطع و به جای آن داروهای گیاهی دارای اثرات ضد انعقادی را مصرف کنند در حالی که این امر می تواند به شدت خطرناک و فاجعه بار باشد.

دفاتر پستی منتخب

انتقاد از واردات ۸۰۰ میلیون دلاری مکمل‌ها

سلامت نیوز: رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام سیاست‌های دولت در زمینه مکمل‌های دارویی گفت: واردات مکمل‌های خارجی فقط محدود به مکمل‌های باکیفیت می‌شود ضمن اینکه میزان واردات این مکمل‌ها نیز سهمیه‌بندی می‌شود.

رسول دیناروند در گفت و گو با فارس افزود: سیاست حمایت از تولید مکمل های دارویی سیاست درستی است و وزارت بهداشت در دوره فعلی نیز به این سیاست اعتقاد کامل دارد، ما این سیاست را پیگیری می‌کنیم اما اجرای این سیاست با حرفهای شعاری عملی نمی شود و نیاز به تدابیری دارد.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت: بر خلاف شعار حمایت از تولید مکمل ها در داخل متأسفانه میزان واردات مکمل ها از سال 87 که بنده مسئولیت را تحویل دادم تا سال 91 از 200 میلیون دلار به 800 میلیون دلار افزایش پیدا کرد و 4 برابر شد.

وی ادامه داد: این میزان افزایش واردات مکمل در این مدت علیرغم سیاست حمایت از تولید داخل واقع شده که متأسفانه حرکت نادرستی بوده است.

دیناروند گفت: ما نمی توانیم بدون اینکه اقدامات درست و واقعی برای حمایت از تولید مکمل در داخل داشته باشیم، فقط از این حمایت صحبت کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: سیاست وزارت بهداشت الان این است که واردات مکمل از خارج را محدود کنیم و فقط برای مکمل های با کیفیت اجازه واردات می دهیم، ضمن اینکه در مورد همین مکمل های با کیفیت نیز کنترل قیمت را خواهیم داشت.

وی گفت: به این ترتیب بازار مکمل های دارویی یک بازار مدیریت شده خواهد بود و میزان واردات مکمل ها را نیز سهمیه بندی می کنیم.

دیناروند افزود: در عین حال از تولید داخل نیز برای ارتقای کیفیت تولید و دسترسی به مواد اولیه با کیفیت حمایت می کنیم تا در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند. سیاستهای تشویقی نیز برای ارتقای کیفیت محصولات داخلی اجرا می شود.

وی گفت: به این ترتیب به نفع شرکتهاست که مکمل های دارویی را در داخل تولید کنند و کیفیت محصولاتشان را بالا ببرند، ضمن اینکه تولیدکنندگان با کیفیت خارجی نیز می توانند محصول خود را به صورت تحت لیسانس با همکاری تولیدکنندگان داخلی در داخل کشور تولید کنند.

دفاتر پستی منتخب

هلال احمر مرگ ۹ ایرانی را در حادثه تصادف در عراق تأیید کرد

سلامت نیوز: سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر آمار ۹ کشته در تلفات برخورد تریلی با ۲ دستگاه ون حامل زائران حسینی را در داخل خاک عراق تأیید کرد و از انتقال ۲۱ مصدوم به کشور خبر داد.

حسین درخشان در گفت‌وگو با فارس، آمار تلفات حادثه صبح امروز در کشور عراق را اعلام کرد.

وی گفت: ساعت 8:45 صبح امروز یک دستگاه تریلی با دو دستگاه ون در داخل خاک عراق محور بدره - مهران برخورد کرد.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر بر اثر این برخورد 9 نفر از زائران ایرانی که قصد بازگشت به کشور را داشتند، جان خود را از دست دادند و 21 نفر نیز مصدوم شدند.

وی افزود: تاکنون 3 مصدوم که دو نفر از آنها زن و یک نفر مرد بوده است تحویل نیروهای اورژانس در داخل خاک ایران شده است.

دفاتر پستی منتخب

روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی