به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 تیر 1398

معاون وزیر: فناوری موتور محرک تحولات اقتصادی، فرهنگی و امنیت در کشور است
81413884 6121438 معاون وزیر: فناوری موتور محرک تحولات اقتصادی، فرهنگی و امنیت در کشور استبه گزارش ایرنا،’ نصراله جهانگرد’ روزپنجشنبه در جلسه شورای اداری استان قزوین افزود: فن آوری اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای توسعه و از برنامه های محوری برای ارتقای توانمندی ها است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از آن، ارتقای بهره وری، بهبود وضعیت اشتغال و بهبود خدمت رسانی به مردم را عملیاتی کنیم.


وی حفاظت از محیط زیست، حوزه سرمایه نیروی انسانی و فن آوری سه محور اصلی در برنامه های توسعه ملی و مسیر نیل به پیشرفت کشور می باشند.


جهانگرد با اشاره به اینکه فناوری موتور این تحولات است خاطرنشان کرد که هر نوع نوآوری که در کمترین زمان ممکن منجر به تولید و ثروت می شود، بسیار ارزشمند است و باید از ان حمایت کرد.


وی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات در اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده گفت: اقتصاد کشورمان مبتنی بر سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی است که سهم بخش کشاورزی در ایجاد ارزش افزوده حدود ۱۲ درصد و در اشتغالزایی بین ۱۸ تا ۱۹ درصد است.


جهانگرد افزود: ارزش افزوده بخش صنعت نیز ۴۰ درصد با ۳۷ درصد اشتغالزایی است و بخش خدمات نیز حدود ۵۷ درصد ارزش افزوده و ۴۸ درصد اشتغال کشور را شامل می شود.


وی خاطرنشان کرد: دو بخش صنعت و کشاورزی در دوره تر سالی و با استفاده از فناوری قادر خواهند بود ضمن افزایش بهره وری، درآمدزایی خود را افزایش دهند، اما با ورود فناوری در این فرآیند، اشتغال بیشتری تولید نخواهند کرد.


جهانگرد گفت: تنها حوزه ای که تنوع خدمت و باعث تولید ثروت می شود، بخش خدمات است، چرا که علاوه بر افزایش بهره وری و درآمد، فرصت های شغلی جدیدی را نیز به دنبال دارد.


وی تصریح کرد: ناگزیریم برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بیشتر به حوزه خدمات روی آوریم و باتوجه به روند پرشتاب فناوری اطلاعات بر تمام شوون زندگی بشر، تقویت خدمات در این بخش برای توسعه کشور اجتناب ناپذیر است.


معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه خاطرنشان کرد: هنوز ۸۰ درصد اقتصاد ما مبتنی بر درآمدهای نفتی است چرا که در دهه آینده منابع طبیعی وجود نخواهد داشت و باید به سمت درآمدزایی شرکت های دانش بنیان حرکت کنیم.


جهانگرد، علم و فناوری، اقتصاد و فرهنگ را به عنوان سه شاه کلید اقتصاد دانش بنیان معرفی کرد و گفت: در این عرصه بدون ابزار فناورانه نمی توان کاری کرد و اقتصاد بدون فناوری، اقتصاد نمی شود، موسسات پژوهشی و دانشگاه ها، دولت و بنگاه ها نقش اساسی در نظام نوآوری کشور دارند.


وی، تبدیل علم به فناوری و نوآوری را لازم دانست و افزود: باید در دانشگاهها تولیدات علمی به فناوری تبدل شود تا ثمرات تولید دانش را ملاحظه کرد.


جهانگرد در ادامه با اشاره به اینکه گسترش شبکه ملی اطلاعات در کشور از اهداف برنامه پنجم توسعه است، گفت: ایجاد و گسترش شبکه ملی اطلاعات با دسترسی ۶۰ درصد خانواده ها و ۱۰۰ درصد کسب و کارها در کشور از اهداف مهم برنامه پنجم توسعه است.


وی افزود: در تلاش هستیم برای تمامی کسب و کارها، خانوارها، یک ارتباط پرظرفیت را تامین کنیم و امروز انتظار داریم ۳۰ میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری شود که البته تاکنون ۵/۷ میلیون ارتباط پر ظرفیت تامین کرده ایم.


جهانگرد در پایان به توسعه خدمات الکترونیک دولت اشاره کرد و افزود: یکهزارو ۴۰۰ خدمت الکترونیکی در ایران ارائه می شود که خدمات در بخش صنعت و تجارت، سلامت و بهداشت، بین المللی، امنیت و دفاعی، قضایی، اقتصادی، آموزش و پژوهش، حمل و نقل، ارتباطات و اطلاعات و مدیریت بحران از جمله خوشه های این خدمات هستند.


۷۳۹۰ /۵۳۸/۶۱۴
Contact Editor-in-chief:

mail32 معاون وزیر: فناوری موتور محرک تحولات اقتصادی، فرهنگی و امنیت در کشور است[email='<newsroom@irna.ir'] newsroom@irna.ir[/email]
contact معاون وزیر: فناوری موتور محرک تحولات اقتصادی، فرهنگی و امنیت در کشور است

تماس بی واسطه با مسئولین

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات

تاریخ : 13-09-1393, 17:47

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی