به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

هک استودیو Sony Pictures و انتشار فیلم‌های تولیدی این شرکت

بر اساس گزارش‌ها، هفته گذشته Sony Pictures هدف یک هک قرار گرفت و فیلم‌های جدید Sony Pictures در سایت‌های اشتراک فایل منتشر شد.که در نتیجه آن کارمندان مجبور شدند یک روز کامپیوترهای خود را خاموش کنند .


به گزارش آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) به نقل از ماهر , Sony Pictures که بازوی فیلم و تلویزیون شرکت ژاپنی سونی است، توسط گروهی که خود را #GOP می‌نامند هک شد. بنا بر گزارش‌ها این هکرها ادعا کرده‌اند که به داده‌های داخلی Sony Pictures از جمله اسرار این شرکت دست یافته‌اند و تهدید کرده‌اند که درصورت پاسخ ندادن به خواسته‌های آنان، این داده‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد. مشخص نیست که خواسته‌های این گروه هکری چه بوده است.


سونی در مورد این رخداد سکوت کرده است و فقط گفته است که در مورد یک موضوع فناوری اطلاعات در حال تحقیق است.


به کارمندان Sony Pictures روز دوشنبه گفته شد که سیستم‌های خود را خاموش کنند و به شبکه شرکت یا ایمیل دسترسی پیدا نکنند، همچنین Wi-Fi دستگاه‌های موبایل خود را نیز غیرفعال نمایند. مشخص نیست که Sony Pictures هدف هکرها بوده است یا اینکه هکرها سعی در هدف قرار دادن شرکت سونی داشته‌اند. به گزارش لوس‌آنجلس تایمز، Sony Pictures Animation، Sony Music Entertainment و سایر بخش‌های شرکت سونی تحت تأثیر این هک قرار نگرفته‌اند.


sony hacker 110603 620x350 هک استودیو Sony Pictures و انتشار فیلم‌های تولیدی این شرکت


این هک آخرین رخداد از سلسله رخدادهای امنیتی سونی بوده است. یک هفته پیش از این رخداد نیز گروه هکری DerpTrolling، هزاران لاگین را که ادعا می‌کردند متعلق به شبکه پلی‌استیشن، ۲K Games و Windows Live است منتشر کردند که برخی گزارش‌ها معتقد بودند که این رخداد جعلی است.


هالیوود ریپورتر و به نقل قول از افراد داخل استودیو،در ماه آگوست شبکه پلی‌استیشن سونی توسط یک حمله DDoS از کار افتاد. این شبکه بازی همچنین در سال ۲۰۱۱ هدف یک حمله جدی‌تر قرار گرفته بود که در نتیجه آن داده‌های شخصی بیش از صدمیلیون مشتری شبکه پلی‌استیشن، Qriocity و سونی آنلاین لو رفت.


انتشار فیلم‌های جدید Sony Pictures در سایت‌های اشتراک فایل


ظرف چند روز گذشته به Sony Pictures گزارش شد که تعدادی از فیلم‌های تولید اخیر این استودیو روی وب‌سایت‌های اشتراک فایل در حال انتشار است.


تنها چند روز پس از وقوع یک هک در این کمپانی، نمایش نسخه‌های کپی غیرمجاز پنج فیلم به صورت آنلاین شروع شد که در نتیجه آن، این بازوی تولید فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی سونی مجبور به غیرفعال کردن شبکه خود شد.


چهار فیلم جدید که تا کنون عرضه نشده بودند در میان این فیلم‌ها وجود دارند که قرار بود ماه بعد عرضه شوند.


سونی اعلام کرده است که سرقت محتوا از Sony Pictures Entertainment یک مسأله مجرمانه است و این شرکت در حال همکاری با نهادهای قانونی رسمی برای تحقیق در مورد این سرقت است.


پیش از این و در هفته گذشته یک گروه هکری به نام #GOP ادعا کرده بودند که به داده‌های داخلی Sony Pictures از جمله اسرار این شرکت دست یافته‌اند و درصورت پاسخ ندادن به درخواست‌های آنها، این داده‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات

تاریخ : 10-09-1393, 12:25

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی