به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 31 شهریور 1397

"اوریون" بشر را به رویای مریخ می رساندپنجره پرتاب فضاپیمای اوریون چهار دسامبر (۱۳ آذر) باز می شود تا نخستین تلاش بشر برای رسیدن به مریخ آغاز شود. این لحظه ای تاریخی در آغاز هزاره سوم به شمار می آید.05.09.1393 03 01 "اوریون" بشر را به رویای مریخ می رساند


به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین تلاش بشر برای اعزام فضانورد به اعماق فضا یعنی جایی فراتر از ایستگاه فضایی بین المللی در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین و حتی ماه در کمتر از ۱۱ روز دیگر به تیتر نخست اکثر رسانه های خبری جهان به ویژه رسانه های علمی تبدیل شده است.


ناسا در نظر دارد با استفاده از فضاپیمای اوریون که جایگزین شاتل های افسانه ای می شود پای بشر را به مریخ، سایر سیارات و حتی سیارکها باز کند.


درحالی که آژانس فضانوردی آمریکا مریخ نورد را راهی سیاره سرخ کرده و حتی اخیرا بخشی از پروژه نشاندن روبات فیله بر روی ستاره دنباله دار P۶۷ را بر عهده داشته است حالا مردم در گوشه و کنار جهان منتظر عملی شدن رویای سفر انسان به گوشه و کنار منظومه شمسی هستند. 05.09.1393 03 01 "اوریون" بشر را به رویای مریخ می رساند آنچه که ناسا تحت عنوان اوریون ساخته همان چیزی است که به تحقق این رویا کمک می کند. اگر از حیث اندازه به این فضاپیما نگاه کنیم اوریون بیشتر شبیه کشتی فضایی غیرعادی است که قادر است انسان را از زمین بلند کرده و به سیاره ای دوردست دیگر نظیر مریخ رسانده و سپس آن را بازگرداند و در عین حال قابلیت آن را دارد که سلامت فضانوردان را در برابر پرتوهای مرگبار کیهانی حفظ کند. این پرتوها از عوامل اصلی زمین گیر بودن بشر و ناتوانی در رسیدن به سیارات در سالهای گذشته بوده است.


در مراسم افتتاح یا همان پرتاب آزمایشی اوریون خبری از حضور فضانوردان نخواهند بود. با این حال با باز شدن پنجره پرتاب و و آغاز سفر اوریون، نخستین فضاپیمای سرنشین دار پس از آپولوها بشر را برای عبور از مرزهای ماه و رسیدن به مریخ امیدوار می کند.


این فضاپیما به گونه ای طراحی شده که در برابر شرایط سخت انعطاف پذیری قابل توجهی داشته باشد به طوریکه پرتوهای مرگبار کیهانی، دمای بسیار پایین و سرعت بسیار زیاد تأثیر منفی بر عملکردش نداشته باشد.تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات

تاریخ : 10-09-1393, 13:07

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی