به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

رکورد جدید در تولید نفت و تقطیرات جهان

رکورد جدید در تولید نفت و تقطیرات جهان

 

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: تولیدکنندگان اوپک، آمریکایی و سوخت زیستی باعث تقویت تولید نفت و محصولات سوختی جهان شده‌اند و آن را به رکورد ۱۰۰.۳ میلیون بشکه در روز رسانده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش جدید ماهانه خود اعلام کرد که در ربع سوم امسال، تولید جهانی محصولات نفتی به ۱۰۰.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. این تولیدات شامل نفت خام، مایعات گاز طبیعی، سوخت زیستی (بایوفیول) و محصولات جانبی پالایشگاهی بوده و اکنون ۲.۳ میلیون بشکه در روز از دوره مشابه سال قبل بیشتر شده است.

همچنین سطح تولیدات ۱.۳ میلیون بشکه در روز نسبت به ربع دوم سال افزایش یافته است. در گزارش تولید ربع سالانه اخیر، تاکید شده است که افزایش تقاضا در جهان در حال توسعه، نیازمند منابع جدید عرضه در کوتاه مدت است. این درحالی است که افزایش فروش خودروهای با انرژی نو و تولید منابع تجدیدپذیر نیرو، رشد تقاضای سوخت‌های فسیلی در بلندمدت را تهدید می‌کند. آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد که تولید نفت در خارج از گروه کشورهای صادرکننده سوخت، اوپک، در سال آینده ۱.۷ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

گزارش آژانس نشان داد که افزایش تولید از ربع دوم به این طرف، با پیشتازی اوپک همراه بود، که تولید خود را ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد. تولید نفت آمریکا هم در این دوره ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر شد، درحالی‌که تولید سوخت‌های زیستی هم نسبت به ربع سال گذشته ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 22-07-1397, 20:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی