به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

تلاش ۱۶کشورجهان برای افزایش همکاری‌های تجاری بدون حضور آمریکا

تلاش ۱۶کشورجهان برای افزایش همکاری‌های تجاری بدون حضور آمریکا

 

از رسانه های آسیایی، تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین سبب شد تا اجلاس وزیران 16 عضو توافقنامه موسوم به همکاری های جامع اقتصادی (آر سی ایی پی) زودتر از موعد در سنگاپور برگزار شود.

همکاری های اقتصادی جامع منطقه ای (RCEP) توافق تجارت آزاد بین 10 عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (شامل مالزی، سنگاپور، فیلیپین، اندونزی، ویتنام، تایلند، میانمار، برونئی، کامبوج و لائوس) با 6 کشور استرالیا، چین، ژاپن، هند، کره جنوبی و نیوزیلند است که در حال حاضر با این اتحادیه توافق تجارت آزاد دارند.

این توافق هم اکنون در حال بررسی است.

مذاکرات این همکاری های اقتصادی جامع منطقه ای از سال 2012 آغاز شده است.

شبکه بین المللی فعالیت های تجاری بین این 16 کشور که حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را در اختیار دارند، قرار است گسترش یابد.

در واقع پشت پا زدن 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا به یکی از اصلی ترین توافق های تجاری دو سوی اقیانوس آرام موسوم به 'تی.پی.پی' سبب شد که کشورهای این حوزه توافقنامه آر سی ایی پی را بیشتر مورد توجه قراردهند و به دنبال ایجاد مدلی برای گسترش همکاری های تجاری در این منطقه بدون حضور آمریکا باشند.

دونالد ترامپ بلافاصله پس از حضور در کاخ سفید در اولین دستور ریاست جمهوری کشورش را از توافقنامه دوسوی اقیانوس آرام 'تی پی پی' خارج ساخت.

اتحادیه آسه آن بر مبنای گسترش روابط تجاری میان اعضا در سال 1967 تاسیس شد و به همین دلیل اقدامات یکجانبه آمریکا در به راه انداختن جنگ تجاری علیه چین و کشورهای عضو آسه آن را نیز به طور غیرمستقیم تهدید کرده است زیرا این کشورها تعاملات گسترده تجاری با پکن دارند و هرنوع محدودیت در تجارت چینی ها اعضای این کشورها را نیز متاثر می سازد.

علاوه براین به گزارش استار در اجلاس وزیران تجارت آر سی ایی پی امروز در سنگاپور فشار اصلی بر روی هند برای افزایش همکاری ها و عملیاتی شدن هرچه زودتر سیاست های تجاری مشترک در میان این گروه است.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 21-07-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی