به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

ایجاد ۸۴۰کیلومتر خط مترو در کشور مصوب شده است

ایجاد ۸۴۰کیلومتر خط مترو در کشور مصوب شده است

 

** نظام شهری به بیماری سندرم کلانشهری مبتلا است
وی اظهار داشت: یکی از ماموریت های اصلی وزارت کشور که تمام امور عمرانی این نهاد را تحت تاثیر قرار داده، نظام شهری است.
جمالی نژاد ادامه داد: بیماری خاصی گریبان نظام شهری کشور را گرفته که به سندرم کلانشهری موسوم است و این مساله در پی افزایش مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک تر به شهرهای بزرگ ایجاد شده است.
وی، با اشاره به اینکه یک هزار و 200 شهر در کشور وجود دارد، گفت: در دهه های اخیر بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک کشور خالی از سکنه شده و اگر با همین روند پیش برود بی شک در سال های آینده تنها چند صد شهر در کشور باقی خواهد ماند.
این مقام مسئول، توسعه متوازن در همه استان ها را موضوعی مهم و حیاتی دانست و بیان داشت: در کنار افزایش جمعیت که یکی از خواسته های رهبر معظم انقلاب است، توزیع متوازن جمعیت در شهرها و روستاها نیز امری ضروری است که اگر رعایت نشود در آینده نزدیک، تمام شهرهای کوچک و روستاهای کشور خالی از سکنه خواهد شد.
جمالی نژاد، گفت: در حال حاضر کلانشهر های ایران با مشکلات شدید زیست محیطی و آسیب‌های اجتماعی درگیر هستند که باید در این زمینه هر چه زودتر برنامه ریزی های لازم انجام و اجرایی شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ادامه داد: خوشبختانه رویکرد شهرداری های کلانشهرهایی نظیر شیراز تغییر کرده و ماموریت های آنها از عمرانی به سمت عمرانی، اجتماعی و فرهنگی سوق پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی ها در کلانشهرهای کشور باید بر پایه مسایل دانش بنیان تدوین شود زیرا عملا همه شاخص های مهم شهری در شهر دانش محور دیده شده است.
جمالی نژاد با اشاره به اینکه وزارت کشور در مورد توسعه زیرساخت های حمل و نقل ریلی در شهرها برنامه ریزی دقیقی کرده است، گفت: پیگیری های زیادی در باره تحویل واگن های مترو به کلانشهرها در حال انجام است و به زودی با ورود 2 هزار واگن بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی همچنین بیان کرد: مسئولان شهری شیراز باید برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر، برنامه ریزی جامعی در خصوص ایجاد زیرساخت های تراموا (واگن برقی) و خطوط اتوبوس های تندرو (BRT) نیز داشته باشند. 

**نقش اصلی حمل و نقل شیراز به مترو داده شد 
شهردار شیراز هم در این آیین گفت: در برنامه ریزی های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی و شهرداری این شهر، نقش اصلی به قطار شهری و توسعه زیرساخت های آن داده شده و در قالب این هدفگذاری، تکمیل خط 2 قطار شهری شیراز در دستور کار قرار گرفته است.
حیدر اسکندرپور با بیان اینکه مطالعات خط سه مترو شیراز نیز در حال انجام است، افزود: حفاری خط 2 متروی شیراز به طول پنج کیلومتر انجام شده و برای افزایش سرعت در تکمیل این خط نیز تعداد ایستگاه های آن کاهش یافته تا هر چه سریع تر این خط به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: تخصیص 600 میلیارد تومان اعتبار به خط 2 مترو شیراز در حال حاضر منتظر دستور بانک مرکزی برای فروش اوراق مشارکت است که اگه این کار هرچه زودتر انجام شود، بی شک ظرف سه سال، فاز یک خط 2 قطار شهری شیراز از شهرک میانرود تا میدان امام حسین (ع) به بهره برداری خواهد رسید.

**افزایش 15 درصدی مسافران قطار شهری شیراز
رئیس سازمان قطار شهری شیراز نیز در این مراسم اظهار داشت: در طرح جامع احداث قطار شهری شیراز که در دهه هفتاد تهیه شده، ایجاد 6خط مترویی به طول 90 کیلومتر برای این شهر پیش بینی شده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 20-07-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی