به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 31 فروردین 1398

خطرات سلامت ناشی از کمبود ویتامین D

خطرات سلامت ناشی از کمبود ویتامین D

 

به رغم اهمیت ویتامین D، کمبود این ماده مغذی بسیاری شایع‌تر از آن چیزی است که شاید انتظار داشته باشید. افرادی که به میزان کافی در معرض نور خورشید قرار نمی گیرند، آنهایی که به شیر آلرژی دارند و لبنیات مصرف نمی کنند و یا افرادی که خود را به یک رژیم غذایی وگان سخت محدود می کنند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کمبود ویتامین D قرار دارند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از محصولات ضد آفتاب راحت‌ترین روش برای تامین ویتامین D مورد نیاز بدن است. مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید با توجه به سن، نوع پوست، فصل، زمان روز و غیره متفاوت است. باید توجه داشته باشید که این کار موجب آفتاب سوختگی پوست نشود.

در ادامه با برخی از مهم‌ترین خطرات سلامت که با ویتامین D در ارتباط هستند، بیشتر آشنا می شویم.

اختلالات عصبی

ویتامین D هم برای رشد و هم عملکرد مطلوب مغز ضروری است و مطالعات علمی کمبود این ماده مغذی را با هر چیزی از بیماری های آلزایمر و ب پارکینسون تا سکته مغزی، بیماری ام‌اس، و زوال شناختی پیوند داده اند.

افراد بسیاری از این مساله آگاه نیستند که گیرنده های ویتامین D در سراسر سیستم عصبی مرکزی انسان پراکنده شده اند و این ویتامین نقش مهمی در انتقال سیگنال های عصبی ایفا می کند.

بر همین اساس، اگر با کمبود ویتامین D مواجه باشید، امکان تجربه هر چیزی از دردهای بی دلیل تا ضعف عضلانی، گرفتگی های عضلانی، تغییرات در گام برداشتن و مشکلات حافظه وجود دارد.

افزایش وزن

آیا کیلوهای اضافه ناخواسته را با خود حمل می کنید؟

کمبود ویتامین D می تواند یکی از دلایل افزایش وزن باشد. این نتیجه مطالعه ای است که با حضور بیش از 4,600 زن 65 ساله یا پیرتر طی یک بازه زمانی زمانی 5 ساله انجام شده و سطوح پایین ویتامین D را با افزایش وزن پیوند داده است.

این مطالعه نشان داد، زنانی که با کمبود ویتامین D مواجه هستند در مقایسه با افرادی که از سطوح عادی این ماده مغذی برخوردار هستند، از وزن بیشتری برخوردار بوده و در موارد افزایش وزن نیز آنهایی که کمبود ویتامین D داشتند بیشتر از افرادی که دارای سطوح عادی از این ویتامین بودند، وزن اضافه می کردند.

و از آنجایی که افزایش وزن یک عامل خطرآفرین برای هر چیزی از بیماری قلبی تا سرطان شناخته می شود، سطوح کم ویتامین D می تواند خطری جدی برای زندگی شما باشد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 19-07-1397, 09:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی