به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

دومین کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد

دومین کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد

 

در جلسه امروز مجلس سوال نصرالله پژمان فر نماینده مشهد از عباس صالحی وزیر ارشاد، درباره‌ نظارت این وزارتخانه بر عملکرد ضعیف و شائبه دار بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای و علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدئوی درخواستی (VOD) از سوی این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفت.

دومین کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد در یک روز

نمایندگان از توضیحات وزیر ارشاد برای این 2 سوال قانع نشدند.

وزیر ارشاد در جلسه امروز به سوال درباره نظارت این وزارتخانه بر عملکرد ضعیف و شائبه دار بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای پاسخ داد که  پس از مطرح شدن توضیحات از سوی وزیر ارشاد، نمایندگان با ۸۰ رای موافق، ۸۳ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر پاسخ‌های وزیر را قانع کننده ندانستند و به این ترتیب عباس صالحی از مجلس دومین کارت زرد خود را گرفت.

پس از ارائه توضیحات وزیر ارشاد در پاسخ به سوال درباره علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدئوی درخواستی (VOD) از سوی این وزارتخانه است نمایندگان با ۹۴ رای موافق و ۷۴ رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر اعلام کردند که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده اند و به این ترتیب عباس صالحی در یک روز دو کارت زرد از مجلس گرفت.

عباس صالحی در پاسخ به نصرالله پژمان فر: میزان تخلفات سامانه‌های ویدیویی آنلاین بسیار محدود است/نظارت پایه بر سامانه های ویدیویی آنلاین اعمال می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد که میزان تخلفات سامانه‌های ویدیویی آنلاین، نسبت به حجم کل این ویدیوها بسیار محدود است.

در جلسه علنی امروز مجلس عباس صاحی در پاسخ به سوال دوم نصرالله پژمان فر نماینده مشهد درباره‌ علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدیویی گفت: یکی از مسیرهایی که در حوزه فن آوری قابلیت استفاده دارد سامانه‌های آنلاین است که مخاطب از طریق موبایل، تبلیت یا کامپیوتر امکان دسترسی دارند و طبیعتا مسیر نظارت ما بر این سامانه‌ها هم متفاوت از روش‌های دیگر است.

صالحی با بیان اینکه  مرکز سامانه‌های ویدیویی از سال ۹۴ آغاز به کار کرده است، اظهار داشت: ۱۹ مرکز مجوز دریافت کردند که در مراحل تمدید ۱۰ مرکز مجوز تمدید پیدا کردند و مجوز ۹ مرکز دیگر بر اساس بررسی کارکرد و میزان پایبندی به قوانین نمایش تمدید نشده است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت‌های پایه بر این مراکز و سامانه‌ها اعمال می‌شود، گفت: ما در بخش فیلم و سریال های ایرانی همه فیلم‌ها و سریال‌ها را پیش از بارگذاری بازبینی می‌کنیم. این فیلم ها باید پروانه نمایش داشته باشند تا امکان عرضه در فضای سامانه ویدیویی را داشته باشند. اما در فیلم و سریال های خارجی بیشتر آنها از نمایش خانگی مجوز دارند ولی در مورد فیلم‌های روز به دلیل رقابت با سامانه‌های دیگر نظارت پسینی اتفاق می‌افتد.

این عضو کابینه با تاکید بر اینکه در صورت تخلف، در زمان کوتاهی با آن برخورد می شود، اظهار داشت: اما از ۶۰ هزار مورد بارگذاری شده میزان تخلفات درصد بسیار محدودی نسبت به حجم کل داشته است.

صالحی در ادامه افزود: ما باید حوزه سامانه‌های ویدیویی را به عنوان یک فن آوری ارتباطی جدی بگیریم و اقتضائات آن را هم در نظر داشته باشیم.

وزیر ارشاد با بیان اینکه آیین نامه و دستورالعمل‌های روشنی برای نظارت بر سامانه‌های ویدیویی تنظیم شده است، گفت:‌ گزارش ما فقط بر مبنای گزارش های بیرونی نیست بلکه گزارش‌های پیوسته داخلی هم داریم و برای بالا بردن سهم نظارت پسینی رصد و مانیتورینگ قوی دراین زمینه داریم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-07-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی