به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

توزیع تعدادی از کالاهای احتکار شده در تهران با نرخ مصوب

توزیع تعدادی از کالاهای احتکار شده در تهران با نرخ مصوب

 

مجتبی شیرقاضی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت عرضه کالاهای موصوف در سطح بازار اظهارداشت: در این جلسه با توجه به اجرایی شدن سامانه جامع تجارت توسط دولت ، گزارش دقیقی از آخرین اقدامات اجرایی در خصوص سامانه جامع انبارها و نگهداری کالاها ارایه شد و الزاماتی برای گزارش گیری از کالاهایی که مبدا و مقصد آن مشخص نشده درنظرگرفته شد.

معاون نظارت وبازرسی سازمان صمت استان تهران در ادامه با اشاره به توزیع کالاهای احتکار شده تصریح کرد: باتوجه به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار واختفا کالا، پس از تعیین تکلیف پرونده های از سوی شعب تعزیرات حکومتی، با هماهنگی معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان و اتحادیه های ذیربط نسبت به تعیین شبکه توزیع کالا موصوف با نرخ مصوب اقدام شده و تاکنون نیز برخی کالاها نظیر لاستیک در اندازه سبک و سنگین و نیز کاغذ A۴ در شبکه های تعیین شده ، توزیع شده است.

دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران تاکید کرد: بر اساس بازدید های دوره ایی از واحدهای توزیع کالا و خرده فروشان و همچنین پیگیری شکایت های مردمی، در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی برابر قانون با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد..

عدم ثبت انبار به منزله احتکار یا اختفا کالا

شیرقاضی در بخش دیگری سخنانش از برگزاری گشت های تخصصی مشترک برای راستی آزمایی از انبارهای فاقد ثبت مشخصات کالایی دقیق، خبر داد و افزود: در صورت کشف کالا در انبارهایی که فاقد شناسه انبار، فاقد کد رهگیری و نیز عدم ثبت اطلاعات مربوط به ترانزیت کالا در سامانه انبارها باشند ، به منزله احتکار یا اختفا کالا تلقی شده و برابر مقررات و قوانین ابلاغی با آن برخورد می شود.

دبیر ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا استان تهران با اشاره به مصوبات ستاد استانی مبارزه با احتکار واختفا کالا، بیان کرد: روند بازرسی از انبار ها و محل نگهداری کالا در قالب گزارشات مردمی و اخذ شکایات توسط گشت های مشترک و انفرادی استمرار دارد.

شیرقاضی افزود: در صورت کشف کالاهای فاقد رعایت ضوابط ابلاغی و عدم اعلام موجودی، با انبارهای متخلف برخورد لازم صورت می پذیرد.

او اظهار کرد: بر اساس بازدید های انجام شده از انبارها، عمده تخلفات صورت گرفته مربوط به اختفا کالا به قصد گرانفروشی بوده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-07-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی