به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 17 اردیبهشت 1400

تعجب کره‌ای‌ها از سبک زندگی در ایران

تعجب کره‌ای‌ها از سبک زندگی در ایران

 

کره‌ای‌ها نگاه بسیار جالبی  به نحوی زندگی ما ایرانیان دارند. بسیاری از کره‌ای‌ها  تا زمانی که به کشورمان سفر نکرده‌اند خصوصا  نسل کنونی و قبلی کره که الان در میان سالگی بسر می برند. تصویر غلطی در ذهن خود در خصوص کشورمان دارند ولی همین افراد وقتی  به ایران سفر می کنند با تعجب به آن می نگرند. بسیاری از آنان این ضرب المثل معروف کره ای را بیان می کنند که یک بار دیدن بهتر از صد بار شنیدن است در این میان نگاه کسانی که برای انجام ماموریت مدت زمان بیشتری چه در قالب مدیران شرکتها ودفاتر در ایران اقامت دارند بسیار جالبتر است.

اکثرا آنها بعد از مدتی زندگی در ایران از اینکه نمی توانند بیشتر در ایران بمانند دلگیر می شوند. آنان در ایران زندگی بسیار راحتی دارند و ارزانی هزینه ها علیرغم افزایش قیمتها و مقایسه آن با وضعیت کشورشان و مرور این نکته در ذهن خود که  اگربخشی از جامعه کره علیرغم درآمد سرانه 30 هزار دلاری  تا پاسی از شب کار نکنند به نان شب محتاجند علاقه به ماندن  در ایران را در بسیاری از کره ای‌ها بیشتر  می کند.

هم چنین از مهمان نوازی، بزرگ منشی، سخاوت در رفتارهای اجتماعی، شوخ طبعی بسیار برجسته ایرانیان یاد می کنند. البته در کنار این رفتارهای خوب  وقتی در مقام مقایسه جامعه خود با کشورمان برمی‌آیند  بعد ازگذشت  چند ماه اقامت برایشان بسیاری از رفتارهای ما تعجب برانگیز است. بسیاری از آنان معتقدند  در ایران سبک زندگی مردم متفاوت با بسیاری از کشورهای دنیاست. این نحوه زندگی در واقع نشان دهنده این است که مردم دارای  درآمدی بسیار بالا هستند.

ذکر چند  خاطره از چند تن از  مدیران  شرکت‌های بزرگ کره در این مقاله شاید جالب باشد. یکی از این مدیران از نحوی استفاده از وسایل زندگی طبقه متوسط ایرانیان  تعجب کرده بود.

برای مثال او می‌گفت سبک  زندگی ایرانیان برای من بسیار جالب است و متفاوت با ما است که  با درآمدی بالای 30 هزار دلار یکی از کشورهای ثروتمند در جهان هستیم ولی غالبا  اینگونه زندگی نمی کنیم و صرفه جویی در مصرف یکی از ملاکهای ماست. وی اشاره می کرد: بخشی از  ایرانیان با درآمد سرانه ای 4 هزار دلار در سال به گونه ای  زندگی می کنند که انسان تصور می کنند  آنان  درآمدهای  بالایی  در سال دارند. شما وقتی که وارد آپارتمان های معمولی ایرانیان می‌شوید نوع استفاده از انرژی تعجب بر‌انگیز است.  برای مثال در اکثر خانه های ایرانیان که جدیدا ساخته می شود  حتی در متراژهای کم علاوه بر نصب لوستر دارای نور های مخفی در چهار طرف سالن پذیرایی و نصب بیش از 10 تا 15 لامپ کم مصرف است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-07-1397, 10:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی