به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

پرداخت تسهیلات روستایی استان‌ها تا سقف ۱۰۰میلیارد ریال

پرداخت تسهیلات روستایی استان‌ها تا سقف ۱۰۰میلیارد ریال

 

انوشیروان محسنی بندپی شامگاه پنجشنبه در کارگروه اشتغال کرمانشاه که در سرسرای جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تا پیش از این استانها تا سقف 60 میلیارد ریال اختیار پرداخت تسهیلات به روستاییانی که طرح آن ها به تصویب رسیده بود را داشتند و طرح های با مبالغ بیشتر برای تصمیم گیری باید به تهران ارجاع داده می شد.

وی ادامه داد: همچنین برای رفع مشکل ضامن وام گیرندگان، صندوق حمایت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای بانوان متقاضی دریافت تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال و برای آقایان نیز تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ضمانت فراهم می کند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در طرح اشتغالزایی روستایی با تائید مجلس شورای اسلامی قرار است در مرحله اول یک و نیم میلیارد دلار به روستائیان و عشایر وام کم بهره پرداخت شود.

** ایجاد بیش از 2 میلیون شغل در سه سال گذشته

سرپرست وزارت کار در بخش دیگری از سخنانش به اقدام های دولت در راستای ایجاد شغل اشاره و اظهار داشت: از پائیز سال 93 تا زمستان 96 طبق آمارهای رسمی، سه میلیون نفر به جمعیت فعال کشور افزوده شده که این رقم در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: در این راستا دولت توانست برای 2 میلیون و یکصد هزار نفر از این افراد شغل ایجاد کند که این هم امر بی سابقه ای بوده است.

محسنی بندپی در عین حال از اضافه شدن سالانه 500 هزار دانش آموخته به جمعیت جویای کار خبر داد و گفت: دولت امیدوار است با اجرای طرح پرداخت تسهیلات کم بهره به روستائیان و عشایر از آن جهت که بخش زیادی از فارغ التحصیلان ساکن روستاها هستند مشکل اشتغال را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 14-07-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی