به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

تخلیه کانتینرهای لاستیک در بنادر کشور

تخلیه کانتینرهای لاستیک در بنادر کشور

 

لاستیک‌های تولید داخل برخلاف سایر اقلام مصرفی بازار در چند سال گذشته با قیمتی ثابت عرضه شده بود، اما در ماه گذشته و با توجه به افزایش قیمت دلار و نیاز به واردات فرآورده‌های پتروشیمی و سایر نهاده‌های وارداتی، قیمت لاستیک نیز افزایش یافت.

تصمیمات جدید دولت برای حل مشکل کامیون‌داران

اگرچه در چند ماه اخیر دولت به دنبال  افزایش 20 درصدی نرخ کرایه حمل و تغییر فرمول نحوه محاسبه کرایه حمل بار بر اساس «تن بر کیلومتر» و پیگیری بیمه تکمیلی درمان رانندگان بوده است با این حال جدیدترین تدبیر دولت، سهولت و سرعت در ترخیص لاستیک‌های سنگین است. در روزهای گذشته هیأت دولت دو تدبیر را در دستور کار خود قرار داد: کاهش تعرفه واردات لاستیک خودروهای سنگین از 26 به 5 درصد و تخصیص ارز دولتی برای ترخیص لاستیک‌های کامیونی و اتوبوسی. معاون اول رئیس جمهوری نیز در روزهای اخیر دستور تسریع ترخیص لاستیک‌های موجود در انبارهای گمرک و سازمان اموال تملیکی را صادر کرده است.

1300 کانتینر لاستیک در راه است

عبدالهاشم حسن نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌و‌گو با مهر نیاز ماهانه بازار لاستیک‌های سنگین را ۱۰۰ هزار حلقه دانسته و گفته است: با واردات ۱۳۰۰ کانتینر لاستیک طی دو هفته آینده، این نیاز برای چند ماه برطرف خواهد شد.

از سوی دیگر مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس هم ترخیص نسیه و درصدی را از تسهیلات گمرک به واردکنندگان کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه واحدهای تولیدی دانسته و افزوده: ترخیص‌های اخیر لاستیک‌های کامیون‌ها و اتوبوس‌ها بواسطه ارز دولتی بوده و مشمول پنج درصد تعرفه شده‌اند. علیرضا دشتانی با اشاره به نهایی شدن تشریفات گمرکی و ترخیص ۱۵۰ کانتینر لاستیک کامیونی و اتوبوسی گفته: در شرایط کنونی انجام تشریفات ترخیص انواع لاستیک در گمرک شهید رجایی بندرعباس به‌صورت ۲۴ ساعته صورت می‌گیرد. به‌گفته این مقام مسئول در چند روز گذشته ۶۰ کانتینر حاوی لاستیک خودروهای سنگین با تعرفه ۵ درصدی از گمرک مذکور ترخیص و بارگیری شده و عملیات گمرکی ترخیص و بارگیری ۱۵۰ کانتینر لاستیک خودروهای سبک و سنگین دیگر نیز در حال انجام است. داریوش باقر جوان، مدیرکل راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای هرمزگان نیز در گفت‌و‌گو با تسنیم، زمان‌بندی توزیع لاستیک بین رانندگان خودروهای سنگین را که اقدام به بارگیری کرده‌اند از 6 مهر و قیمت لاستیک با نرخ دولتی را ۲.۱ میلیون تومان اعلام کرده است.

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 8-07-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی