به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع ۶۰درصد کاهش یافت

آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع ۶۰درصد کاهش یافت

 

سرهنگ قاسم سبزعلی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معرفی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار داشت: سالانه در کشور 15 هزار هکتار از جنگل ها و مراتع دچار آتش سوزی می شود که امسال 500 فقره حریق در کشور گزارش شده است. 
وی بیان کرد: تعامل با مردم، اطلاع رسانی، آسیب شناسی دلایل حریق، تجهیز جوامع محلی و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی از جمله دلایل کاهش آتش سوزی در کشور بوده است. 
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری افزود: 100 میلیارد تومان اعتبار در سال 95 برای تجهیز یگان حفاظت اختصاص یافت که در بحث پایگاه های اطفای حریق نیز هزینه شد. 
وی عنوان کرد: در حوزه منابع طبیعی امروز با چالش های جدی مواجه ایم در برخی استان ها امکان زندگی در حال سخت تر شدن است که اگر ادامه یابد جایی برای زندگی نخواهیم داشت. 
سبزعلی یادآور شد: اساتید دانشگاهی معتقدند در برخی اقلیم های کشور امکان زادآوری برخی گروه ها و گونه های گیاهی امکان پذیر نیست که تغییرات آب و هوایی در این زمینه دخیل بوده است. 
وی گفت: ایران در سطح دنیا جنگل های منحصر به فردی دارد که بدست مردم در حال نابودی است اما امروز اگر قرار است زندگی کنیم باید طبیعت زنده باشد. 
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به افزایش فرونشست آب و زمین در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و افزود: با این شرایط باید از داشته های خود محافظت کنیم رسالت اصحاب رسانه در این زمینه بسیار سخت و مهم است. 
وی بیان کرد: موضوع حفاظت از منابع طبیعی مانند همان کشتی است که اگر فردی در کشتی جای خود را سوراخ کند همه را غرق خواهد کرد. 
سبزعلی اضافه کرد: اعتقاد داریم اگر اطلاع رسانی درست و آگاهی بخشی لازم به مردم انجام شود مردم فهیم همراه ما نه در تقابل هستند. 
وی اضافه کرد: بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی زمانی حس می کردیم با اقدامات قهری می توان مبارزه کرد در حالیکه امروز باید با اطلاع رسانی و در نظر گرفتن موضوع معیشت مردم کار کنیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 6-07-1397, 15:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی