به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 30 شهریور 1399

ورود شورای عالی امنیت ملی به موضوع دریاچه ارومیه

ورود شورای عالی امنیت ملی به موضوع دریاچه ارومیه

 

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه  در کارگاه آموزشی خبرنگاران حوزه آب و محیط زیست که صبح روز گذشته توسط کرسی یونسکو در دانشگاه شریف برگزار شد، ضمن انتقاد از توسعه اراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اعلام کرد: موضوع توسعه کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را به شورای عالی امنیت ملی بردیم.

مسعود تجریشی تصریح کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه موظف است گزارش‌های مربوط به این موضوع و عملکرد سایر دستگاه‌ها در اختیار رسانه‌ها قرار دهد. احیای دریاچه ارومیه وظیفه ستاد احیای دریاچه ارومیه نیست بلکه این ستاد تنها هماهنگ کننده و ناظر بر عملکرد دستگاه‌های مختلف در احیای این دریاچه است.

وی تاکید کرد: در آغاز تشکیل ستاد احیای دریاچه ارومیه هیچ توافقی روی مسائل فنی دریاچه ارومیه وجود نداشت، ۷۵۰ نفر از متخصصان و کارشناسان برای تهیه برنامه احیای دریاچه ارومیه و رسیدن به اجماع در مورد مسائل فنی دریاچه حضور داشتند و نهایتا برنامه اجرایی و مالی برای احیای دریاچه طی پنج ماه تهیه و به سوالات و ابهامات مربوط به این موضوع پاسخ داده شد.

مدیردفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه همچنین اعلام کرد: برنامه اجرایی و مالی ستاد احیای دریاچه ارومیه بازبینی می‌شود، و در بازنگری جدید برنامه ستاد احیای دریاچه ارومیه متوجه مشکلات اجرایی و مالی این برنامه شدیم.

تجریشی تاکید کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه برنامه و بودجه مورد نیاز را اعلام می‌کند، این اعتبارات به دستگاه‌های مختلف اجرایی به منظور انجام عملیات مورد نیاز اختصاص می‌یابد و در نهایت ستاد احیای دریاچه ارومیه عملکرد دستگاه‌ها را پایش و نظارت می‌کند.

وی تصریح کرد: البته دانشگاه‌های منطقه اقدامات مربوط به نظارت را انجام می‌دهند. عملکرد دستگاه‌های مختلف در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه هر ساله به رئیس جمهوری گزارش می‌شود و به‌طور مرتب گزارش احیای دریاچه ارومیه به معاون اول رئیس جمهور ارسال می‌شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 6-07-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا