به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

هشدار دادستان تهران به متقاضیان پیش خرید خودرو

هشدار دادستان تهران به متقاضیان پیش خرید خودرو

 

عباس جعفری دولت‌آبادی در توضیح عملکرد دادستانی در مقابله با اقدامات افرادی که در جاده‌های برون‌شهری مانع خدمت‌رسانی می‌شوند و اختلالاتی را در امر جابه‌جایی بار و مایحتاج مردم ایجاد می‌کنند، اظهار داشت: اخیرا گزارش‌هایی رسیده است که افرادی در قالب ممانعت یا ارسال پیامک به برخی از رانندگان خدوم که مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند و یا تعرض به رانندگان و یا بستن مسیرهای مواصلاتی، به نحوی تلاش می‌کنند که خدمت‌رسانی به مردم شریف را مختل کنند. از جمله شب گذشته (۱۳۹۷/۰۷/۰۳) سه نفر در پاکدشت به لحاظ چنین اقدامی دستگیر و بازداشت شدند.

وی با هشدار به افرادی که به نحوی از طریق ممانعت یا تعرض به رانندگان یا کسانی که خدمت‌رسانی جاده‌ای انجام می‌دهند یا طریق‌های مواصلاتی را می‌بندند و ممانعت می‌کنند و یا در فضای مجازی افراد را تحریک کرده تا در این نوع خدمت‌رسانی اخلال ایجاد کنند، افزود:  برخی از مصادیق بستن جاده‌ها مصداق ماده ۶۵۳ قانون تعزیرات و قطاع‌الطریق است که مجازات بسیار سنگینی برای مرتکبان پیش‌­بینی شده است.

دادستان تهران از صدور بخشنامه‌ای در این زمینه خطاب به دادستان‌های شهرستان‌ها و روسای حوزه‌های قضایی بخش استان تهران خبر داد و در توضیح مفاد این بخشنامه گفت:  موضوع بخشنامه­‌ی دادستانی تهران، افرادی است که با تعرض به رانندگان یا سرنشینان چنین خودروهایی و یا با ارسال پیامک­‌های تهدید­آمیز، سعی دارند از تردد این خودروها ممانعت به عمل آورند و هم­‌چنین شامل افرادی می­‌شود که با هدف اخلال در رفت‌وآمد جاده­‌ای برای خودروهای سنگین حامل کالا، تحرکاتی را انجام می‌دهند و یا جاده را بر روی چنین خودروهایی مسدود می­‌کنند. به موجب این بخشنامه از دادستان شهرستان­‌ها و رؤسای دادگاه­‌های بخش استان تهران خواسته شده که با همکاری پلیس نسبت به شناسایی این افراد اقدام و مراتب را به دادستانی تهران گزارش کنند.

جعفری دولت‌آبادی در بیان ضرورت برخورد با این‌گونه اقدامات، به شرایط کشور اشاره کرد و افزود: قصد دشمن مایوس نمودن مردم شریف از طریق اخلال در خدمت‌رسانی به آنان است و دستگاه قضایی تحمل نخواهد کرد که عده‌ای به خود جرأت داده و در قالب شیوه‌هایی که اشاره شد، خدمت‌رسانی مردم را متوقف کنند؛ چرا که حمل کالا از بنادر و مرکز استان‌ها به شهرستان‌ها، امری معمول و ضروری است.

جعفری دولت‌آبادی در خصوص فراخوان‌های پیش‌فروش خودرو نیز هشدار داد و افزود: هشدار دادستانی تهران مربوط به آگهی‌های پیش‌فروش از سوی شرکت‌های خودروسازی معتبر و دولتی مانند ایران‌خودرو و سایپا نیست، بلکه منظور شرکت‌های موهومی است که مردم را با پیش‌فروش فریب می‌دهند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 5-07-1397, 10:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی