به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

شمخانی: باید ترامپ را در جنگ اقتصادی مایوس کنیم

شمخانی: باید ترامپ را در جنگ اقتصادی مایوس کنیم

 

علی شمخانی روز چهارشنبه در پایان اجلاس یک روزه دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه در نشست خبری، افزود: مذاکره مورد درخواست ترامپ بخشی از جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس هم صدام در نزدیکی اهواز بود و آنجا اعلام می کرد من آماده مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستم ولی نه می پذیرفت که عقب نشینی کند و نه می پذیرفت که تجاوز را او آغاز کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این مذاکره پیشنهادی ترامپ هم انعکاسی از واقعیتی است که آن زمان ما لمس کردیم، تا زمانی که ما روی پای خود نایستادیم و صدام را با کمک مردم خودمان بیرون نکردیم به پیروزی نرسیدیم، اکنون هم تا زمانی که ترامپ را در راهبرد جنگ اقتصادی اش مایوس نکنیم، به پیروزی دست نخواهیم یافت.

شمخانی تصریح کرد: رسیدن به این پیروزی بدون حضور مردم و تحرک میدانی و همچنین بدون همت و عزم و اراده در ضرورت به شکست کشاندن راهبرد جنگ اقتصادی آمریکا در همه مسئولان ممکن نیست؛ اصولاً اعلام مذاکره خواهی به این شکل قسمتی از جنگی است که اصلا قابل بحث کردن نیست. 

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر اجلاس گفت وگوی امنیتی منطقه ای بر توسعه طلبی های امریکا، اضافه کرد: اجلاس دیشب سازمان ملل و خنده های حاضران خیلی ضدامریکایی تر بود. 

شمخانی اظهار داشت: حرف های ترامپ و واکنش ها و سخنان دیگران حتی متحدان غربی آمریکا شکاف عمیقی را بین این کشور و غرب و دیگر کشورهای جهان ترسیم کرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 5-07-1397, 09:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی