به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

محرومیت از تحصیل به دانشگاه آزاد رسید

محرومیت از تحصیل به دانشگاه آزاد رسید

 

این موضوع بعد از اعلام نتایج داوطلبان در دوره دکترا و کارشناسی ارشد مطرح شده است. برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه آزاد از مشکلاتی که برای ادامه تحصیلشان پیش آمده گفتند. آنها وقتی به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کردند تا کارنامه خود را ببینند متوجه شدند که گزینه اعلام نتایج برایشان فعال نشده است و حالا هر چه به دانشگاه آزاد مراجعه می‌کنند جواب دقیقی از مسئولان آن نمی‌شنوند و حراست دانشگاه آزاد از دانشجویان محروم از تحصیل خواسته است تا نامه صلاحیت از نهادهای امنیتی بگیرند. این موضوع درحالی اتفاق افتاده است که همین چند روز پیش بود که هیأت دولت مصوبه‌ای را به تصویب رساند که بر اساس آن هیچ کس را نمی‌توان به راحتی محروم از تحصیل کرد.

در این مصوبه برخورداری از آموزش حق همگان دانسته شده مگر آن‌که افراد دارای سابقه محکومیت قطعی کیفری به جرائم سازمان یافته، قاچاق انسان، محاربه و جاسوسی باشند.آنطور که مجید شیعه علی، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه آزاد  می‌گوید: دانشجوی ستاره‌دار در ایران به دانشجویانی گفته می شود که به خاطر فعالیت‌های سیاسی و صنفی خارج از چارچوب‌های تعیین شده محکومیت داشته‌اند. اما این درحالی است که دانشجویان ستاره دار برخی نظرات شخصی و سلیقه‌ای افراد را در ستاره دار شدن خود سهیم می‌دانند. این دانشجویان ممکن است از ادامه تحصیل محروم شده یا تحت شرایط خاصی ثبت‌نام شوند اما هم‌اکنون دانشگاه آزاد از ثبت نامشان خودداری می‌کند.

وی درباره محرومیت از تحصیل دانشجویان دانشگاه آزاد می‌گوید: نتایج دانشگاه آزاد امسال با تأخیر اعلام شد و هنگام اعلام نتایج هم برخی از داوطلبان متوجه شدند که گزینه اعلام نتایج برایشان فعال نشده است.

به مرکز سنجش و پذیرش دانشجو دانشگاه آزاد که مراجعه کردیم آنها هم گفتند ما هیچ اطلاعی از این موضوع نداریم. البته برخی از مسئولان هم گفتند که به حراست دانشگاه آزاد باید مراجعه کنیم که به آنجا هم رفتیم اما حراست هم پاسخ روشنی به ما نداد.

او می‌افزاید: حراست دانشگاه آزاد سؤال‌های بسیاری را درباره فعالیت‌های سیاسی و صنفی از ما پرسید و البته مسئولان حراست گفتند که آیا فعالیت سیاسی یا محکومیت داریم یا خیر؟ ما هم به تک تک سؤالات جواب دادیم و گفتیم نه محکومیت سیاسی داریم و نه افرادی سیاسی هستیم. آنها هم اعلام کردند که ما پرونده را بررسی می‌کنیم و دوباره با شما تماس می‌گیریم که سال تحصیلی آغاز شده است اما آنها تماسی نگرفتند.

شیعه علی ادامه می‌دهد: در حراست دانشگاه اعلام کردند به وزارت اطلاعات منطقه خود هم مراجعه کنید که ما از ستاد خبری وزارت اطلاعات شهر خودمان هم پرس و جو کردیم.

آنها هم گفتند که حراست دانشگاه آزاد باید مشکل شما را حل کند. با این همه سال تحصیلی آغاز شده و ما هنوز جوابی نگرفتیم. مهدی بیگدلی داوطلب دکترای فلسفه علوم تحقیقات هم درباره ستاره دار شدنش می‌گوید: مرکز سنجش و پذیرش دانشجو به ما کارنامه نمی‌دهد و مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند که باید نامه صلاحیت از وزارت اطلاعات بیاورید. زمانی هم که می‌خواستم ارشد بخوانم همین موضوع بود؛ آن زمان مسئولان علوم - تحقیقات نامه‌ای محرمانه به من دادند که در آن آمده بود که شما صلاحیت درس خواندن ندارید و ادامه تحصیلتان کان لم یکن تلقی می‌شود. آن زمان باز نامه‌ای دادند که ما پیگیری کنیم اما حالا نامه نمی‌دهند و البته جواب درستی هم به ما نداده‌اند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 5-07-1397, 05:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال