به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

تصویب فوریت طرح ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال

تصویب فوریت طرح ممنوعیت ازدواج دختران کمتر از ۱۳ سال

 

در نشست علنی امروز مجلس، یک فوریت طرح اصلاح ماده 1041 قانون مدنی اصلاحی مصوب اول تیرماه 1381 با 151 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر به تصویب رسید.

بر اساس این گزارش، طیبه سیاوشی در دفاع از فوریت این طرح اصلاحی گفت: آمار ازدواج زیر 9 سال بیش از 300 نفر و آمار ازدواج زیر 13 یا 14 سال در دختران 30 هزار تا 40 هزار نفر اعلام شده است که یکی از تبعات منفی این گونه ازدواج ها شکل نگرفتن فیزیولوژی زن هنگام بارداری است.

سیاوشی با بیان اینکه همین امر موجب افزایش آمار سقط جنین و یا مرگ مادران کم سن و سال شده است، اظهار داشت: از سوی دیگر از آنجایی که دختران و پسران کودکی و نوجوانی را به پایان نرسانده اند، دچار اختلال روحی و روانی می شوند و دست به خودکشی می زنند.

نماینده تهران در مجلس در ادامه افزود: همچنین این افراد از ادامه تحصیل محروم و از سیکل مهارت آموزشی خارج می شوند و البته توانایی مدیریت خانواده و ویژگی والدین خوب را هم نخواهند داشت.

سیاوشی به افزایش آمار طلاق در اینگونه ازدواج ها اشاره کرد و گفت: ازدواج در سن کودکی یا نوجوانی در واقع آسیب به حریم خانواده هاست و از آنجا که اکثر این ازدواج ها با اتباع خارجی اتفاق می افتد، فرزند این خانواده ها بی هویت محسوب می شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-07-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی