به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

باید به نسبت پولی که داریم برای سلامت مردم هزینه کنیم

باید به نسبت پولی که داریم برای سلامت مردم هزینه کنیم

 

مسعود پزشکیان (نایب رئیس مجلس شورای اسلامی) با اشاره به سرنوشت طرح تحول سلامت گفت: من حدود پنج سال پیش و قبل از اینکه اینها بخواهند طرح را اجرا کنند و حتی در حین اجرا به آنها گفتم که این کار از نظر علمی شدنی نیست. اگر کل اعتبار دولت را هم می‌دادند، امکان اینکه طبق این روش بتوانیم پیش برویم، غیرممکن بود. کجای دنیا چنین کاری را کرده‌اند که حالا ما بخواهیم ادامه‌اش دهیم، ولی متاسفانه آن موقع خیال می‌کردند، که ما می‌خواهیم برخورد سیاسی یا هر کار دیگری با آنها کنیم.

پزشکیان تاکید کرد: غیرممکن است، راهی را برویم که پیش‌تر در دنیا از نظر علمی و تحقیقاتی آن راه را نرفته‌اند و متوجه شدند که غلط است و سپس برگشتند. در اینجا بحث نگاه مطرح است و به عنوان مثال اگر شما جهت را اشتباه بروید، در صورتی که بهترین مدیر و بهترین راننده هم باشید، به جایی می‌رسید که آنجا هدف مورد نظر نبوده است، در واقع برای جهتی که در نظر گرفته شده، اگر بهترین مدیران را هم می‌گذاشتیم، باز مشکل پیدا می‌کردیم.

نائب رئیس مجلس در واکنش به عدم تامین دارو برای برخی بیماران نادر و این باور وزارت بهداشت مبنی بر اینکه مردم حاضر نیستند، هزینه سنگین از بیت‌المال برای افزایش طول عمر دو یا سه ساله بیماران و یک بیماری که اثربخشی دارو روی آن ثابت نشده هزینه شود، گفت: این مساله دست وزیر نیست. ما یک پول مشخص با بیماری‌های فراوان داریم، در نتیجه باید به نسبت پولی که داریم کاری کنیم که شرایط سلامت افراد جامعه تامین شود، نه اینکه بگویم، می‌توانیم این پول را به همه بدهیم. بنابراین باید این مساله بر اساس عدد و رقم ارزیابی شود و ببینیم این پول را به کجا می‌توان داد تا تاثیر بیشتری در سلامت و زندگی مردم داشته باشد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-07-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی