به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 15 اسفند 1399

سمنان در مدیریت منابع آبی مشکل دارد

سمنان در مدیریت منابع آبی مشکل دارد

 

در شرایط فعلی و به موازت تلاش برای اخذ منابع آبی جدید باید به مدیریت منابع آبی موجود توجه شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه در استانی مثل سمنان نباید یک قطره فاضلاب و پس‌آب هم به هدر برود گفت: باید برای استفاده از پساب‌ها در بخش صنعت و فضای سبز اقدام عملی بیشتری صورت گیرد.

با اشاره به غیرضروری بودن برخی پروژه‌ها در گذشته تصریح کرد: متاسفانه در گذشته رویکرد ما در پروژه‌ها مطالبه‌محور بوده و در سفرهای مسوولان تلاش شده که بدون توجه به اولویت‌ها و ضرورت‌ها پروژه‌هایی را به تصویب برسانند و این در حالی است که در شرایط اقتصادی فعلی امکان چنین رویکردی در کشور وجود ندارد.

وی بر ضرورت توجه به بازدهی و بهره‌وری پروژه‌ها تاکید کرد و افزود: باید مشخص شود که پروژه پیشنهادی در صورت اجرایی شدن چه بازدهی در اقتصاد کلان استان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه گاه پروژه‌هایی در اقصی‌نقاط کشور اجرا شده اما در اقتصاد کلان آن منطقه نقش چندانی نداشته اظهار کرد: باتوجه به مشکلات اعتباری دیگر امکان چنین رویکردی در تصویب پروژه‌ها وجود ندارد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان سمنان با بیان اینکه هر شهرستان موظف است که چند طرح مطالعه شده را برای اجرا پیشنهاد کند، گفت: همه دستگاه‌ها باید در راستای اجرایی شدن آن پروژه‌ها که از سوی فرمانداری‌ها امکان‌سنجی و مورد مطالعه دقیق قرار گرفتند، گام بردارند.

وی با اشاره به اجرای طرح تغییر الگوی کشت در استان گفت: این طرح با محوریت جهادکشاورزی اجرا می‌شود اما همه دستگاه‌های اجرایی دیگر موظفند در راستای عملی شدن این طرح همکاری و مشارکت کنند.

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به تحریم‌ها و محدودیت‌های اعتباری در کشور گفت: در شرایط اقتصادی موجود اجازه ریسک و آزمون و خطا نداریم و فرمانداری‌ها باید جهت‌گیری سال آینده شهرستان خود را مشخص و با همین منابع اعتباری محدود برای عملی شدن آنها برنامه‌ریزی کنند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 2-07-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی