به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می‌شود

کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می‌شود

 

وزرای خارجه ایران و ۱+۴، روز دوشنبه در حاشیه برگزاری هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، گرد هم می‌آیند و یکی دیگر از نشست‌های کمیسیون برجام را برگزار می‌کنند؛ نشست‌های این کمیسیون معمولاً در وین برگزار می‌شود.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که کم‌تر از ۲ ماه دیگر، دومین دور تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اجرایی و فروش نفت خام ایران با محدودیت‌هایی مواجه می‌شود. بانک مرکزی ایران هم هدف تحریم‌های ۱۳ آبان است.

اروپایی‌ها برای ادامه حیات برجام، پیشنهادهایی از جمله متمرکز کردن تراکنش‌های مالی به تبادلات بین بانک‌های مرکزی کشورهای اروپایی و ایران را ارائه داده‌اند. از آن سو آمریکایی‌ها حتی با شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی همکار با ایران جلساتی داشته و ضمن ایجاد هراس از تبعات ادامه کار با ایران، برای آنها در دیگر بازارهای بین‌المللی بازاریابی کرده‌اند.

در همین احوال، نشست مجمع عمومی سازمان ملل به محملی دیگر برای بررسی میزان جدیت امضا‌ءکنندگان برجام برای ادامه حیات آن بدل شده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که کشورش این روزها رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد است، گفته که در همان روزهای برگزاری مجمع عمومی، یک نشست ضدایرانی در شورای امنیت برگزار می‌کند.

حالا رویترز گفته که اروپایی‌ها همزمان با برگزاری نشست مجمع عمومی، نشست کمیسیون مشترک برجام را برگزار می‌کند. رویترز نوشته که دستور کار این نشست «متقاعد کردن تهران به ادامه احترام به محدودیت‌های برجامی مرتبط با برنامه هسته‌ای با وجود خروج واشنگتن از توافق» است.

یک دیپلمات ارشد اروپایی که مدعی حمایت از برجام در برابر «تندروهای ایرانی» است به رویترز گفته: «رئیس‌جمهور روحانی برای حمایت از توافق (هسته‌ای) در مواجهه با تندروها، به مهمات نیاز دارد. او محتاج این است که ما این مهمات را به او برسانیم. ما تلاش خود را می‌کنیم ولی اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، توان ما محدود است.»

پس از خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت‌های بین‌المللی و به خصوص اروپایی در خصوص تبعات ادامه کار با ایران، تهران چند هفته به اروپایی‌ها مهلت داد که تضمینی قطعی و عملی برای حفاظت از منافع اقتصادی ایران در برابر این بدعهدی آمریکایی‌ها ارائه دهد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 31-06-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی