به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 22 فروردین 1400

هجوم مردم روغن را کمیاب و گران کرد

هجوم مردم روغن را کمیاب و گران کرد

 

امیرهوشنگ بیرشک با بیان اینکه در حال حاضر به میزان مصرف کشور تولید روغن داریم، افزود: میزان مصرف روغن نباتی در کشور 100 تا 115 هزار تن است که هم اکنون کارخانه های روغن نباتی به همین میزان تولید دارند.

وی ادامه داد: البته مشکلاتی پیش روی کارخانه های روغن نباتی مانند؛ افزایش قیمت ظروف بسته بندی و تاخیر در تخصیص ارز دولتی به واردات روغن پالم وجود داشته است که هزینه تمام شده تولید را افزایش داده است.

بیرشک با تاکید بر اینکه قیمت پت مورد نیاز ظروف روغن از ابتدای سال رشد قابل توجه ای داشته است، افزود: قیمت پت مخصوص ظروف بسته بندی روغن از ابتدای سال تا کنون در مدت کمتر از 6 ماه از 6 هزار تومان به 26 تا 27 هزار تومان رسیده است.

وی اظهار کرد: مذاکرات با شرکت های پتروشیمی در جریان است تا قیمت این کالا برای کارخانه های تولید محصولات غذایی کاهش داشته باشد.

دبیر انجمن روغن نباتی کشور با بیان اینکه تخصیص ارز برای واردات روغن پالم نیز در مرحل آخر و در حال به نتیجه رسیدن است، گفت: امیدواریم به زودی ارز دولتی برای واردات روغن پالم تخصیص یابد و بخشی از هزینه های تولید کاهش پیدا کند.

بیرشک پیش بینی کرد با به نتیجه رسیدن تخصیص ارز دولتی به واردات روغن پالم و تامین پت با قیمت مناسب به زودی شاهد ثبات قیمت روغن در بازار خواهیم بود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 26-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی