به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

تجهیزات فرودگاهی بومی‌سازی‌ می‌شوند

تجهیزات فرودگاهی بومی‌سازی‌ می‌شوند

 

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مقرر شد سامانه روشنایی عوامل پروازی منطبق با شرایط جغرافیایی و فرودگاه‌های کشور به طور کامل بومی‌سازی شود.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، اجرای طرح‌های پژوهشی، نمونه‌سازی تخصصی و ساخت تجهیزات روشنایی عوامل پروازی است. در حال حاضر در کشور برای سیستم روشنایی 47 فرودگاه کشور، قطعات یدکی و پشتیبانی نیاز است و برخی از این سیستم‌ها باید به‌روز رسانی شود. با امضای این تفاهم‌نامه برای تضمین کیفیت و مرغوبیت تجهیزات، دستورالعمل‌های لازم برای نحوه آزمایش و بررسی آنها از مرکز پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران دریافت می‌شود.

بومی‌سازی فناوری تأمین تجهیزات فرودگاهی بر اساس اصل 44 قانون اساسی است. در حال حاضر بسیاری از تجهیزات فرودگاهی کشور مانند "کانتر"، "ترازو"، "آسانسور"، "سیستم انتقال بار مسافر (BHS)"، "میمیک (سامانه کنترل روشنایی عوامل پروازی)"، "ترانس‌ها با قدرت‌های بالا" و "تابلوهای فرمان" ایرانی هستند. با استفاده از توان مهندسان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی قرار است چراغ‌های عوامل پروازی و نیز رگلاتورهای جریان ثابت (CCR) نیز بومی‌سازی شوند.

بر اساس اعلام معاونت علمی، پیش از این جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی عناصر چراغ‌های لبه باند را برای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران مدل‌سازی کرده بود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-06-1397, 22:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی