به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

تعاونی‌های خدماتی چقدر شغل ایجاد کردند؟

تعاونی‌های خدماتی چقدر شغل ایجاد کردند؟

 

علیرضا ناطقی ، درباره تعداد کل تعاونی‌های خدماتی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰ هزار تعاونی در کل کشور در ۲۱ گرایش خدماتی اعم از بهداشت و درمان، آموزش، فناوری اطلاعات و حمل و نقل بار و مسافر و تاکسیرانی، فعالیت دارند.

 وی افزود: مشاغل خدماتی روز به روز در حال گسترش است و بر اساس آمارها تعاونی‌های خدماتی بیش از ۴۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند.

به گفته ناطقی بیش‌ترین گرایش و علاقمندی در بخش خدمات مربوط به تعاونی‌های گردشگری، بهداشت و درمان، آموزشی و فنی و مهندسی است.

مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت امور تعاون وزارت کار و صندوق بیمه روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: به موجب این تفاهم‌نامه واگذاری بخشی از تصدی‌ها و کارگزاری‌های بیمه روستاییان و عشایر به دهیاری‌ها صورت می‌گیرد.

وی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰ تعاونی دهیاری در کل کشور وجود دارد که ۱۹ هزار نهاد دهیاری عضو آن هستند و حدود ۵۵ درصد روستاهای کشور را پوشش می‌دهند. گسترش این تعاونی‌ها در حوزه روستا به ویژه در زمینه عمران و آبادانی، فضای سبز، پسماند و توسعه بازارهای روستایی بسیار اثرگذار است.

ناطقی درعین حال درباره سهم تعاونی‌های گردشگری در اشتغال گفت: بحث گردشگری مهم است سهمی که می‌توانیم در این حوزه از اقتصاد ملی و اقتصاد جهانی داشته باشیم، فراتر از وضع موجود و حداقل ۱۰ برابر آن است. مسیر برای توسعه در این حوزه هموار است و نیاز به سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی و اجتماعی مردم،‌ سرمایه‌گذاران و روستاها و دهیاری‌ها دارد.

مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون در پایان از بررسی مشکل تعاونی‌های‌ حمل و نقل خبر داد و درباره حل مشکل تعاونی‌های کامیون‌داران، گفت: موضوع سوخت و نوسازی و بهسازی تعاونی‌های حمل و نقل مربوط به کلان کشور است که هم‌اکنون توسط وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است و تاکنون جلسات متعددی در دولت و مجلس برگزار شده است که امیدواریم به این وسیله بخش اعظمی از مشکلات تعاونی‌های حمل و نقل رسیدگی و برطرف شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-06-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی