به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

خرید نفت هند از ایران ۲ ماه پیش از اجرای تحریم نفتی نصف می‌شود

خرید نفت هند از ایران ۲ ماه پیش از اجرای تحریم نفتی نصف می‌شود

 

آمریکا در حال اعمال فشار بر مشتریان نفتی ایران است تا آنها خرید نفت از ایران را متوقف کنند. تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران از اوایل ماه نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد.

هند، دومین مشتری بزرگ نفت ایران پس از چین، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را به رسمیت نمی شناسد، اما برای محروم نشدن از سیستم مالی آمریکا ناگزیر است برای معاف شدن از تحریم ها تلاش کند.

وزارت نفت هند در ماه ژوئن به پالایشگاه های این کشور اعلام کرد که خود را برای «کاهش شدید یا کامل» خرید نفت از ایران از ماه نوامبر آماده کنند.

آمریتا سن، تحلیلگر نفتی در موسسه انرژی اسپکتس در این باره گفت: «برخی پالایشگاه ها یا کل نفتی که بر اساس قرارداد سالانه باید از ایران می خریدند را خریداری کرده اند و یا تا حد زیادی محموله ها را از قبل بارگیری کرده اند و این به آنها اجازه می دهد تا در صورت نیاز و یا تا زمان مشخص شدن سرنوشت معافیت های اعطایی، بارگیری نفت از ایران را به صفر برسانند.»

منابع دولتی گفتند، هند در نشست های هفته های اخیر با مقامات آمریکایی تصریح کرده اند که قادر به توقف کامل خرید نفت از ایران نیستند، زیرا هند به دلیل کاهش ارزش روپیه با مشکلات مالی قابل توجهی مواجه است و ایران هم نفت را با تخفیف به دهلی نو می فروشد.

این منابع افزودند، اما اگر آمریکا حاضر به تلطیف موضع خود نشود، هند چاره دیگری جز توقف خرید نفت از ایران نخواهد داشت.

آمارهای به دست آمده از منابع تجاری حاکی است، هند در بازه زمانی آوریل تا اوت روزانه حدود 658 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده و با توجه به کاهش احتمالی خرید نفت از ایران در ماه های سپتامبر و اکتبر، میزان متوسط خرید روزانه هند از تهران در طی این دو ماه، با حدود 45 درصد افت به 360 تا 370 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

منابع نزدیک گفتند، پالایشگاه های هندی قبلا برنامه بارگیری های ماه اکتبر خود را به شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده اند.

بر این اساسا، شرکت ایندین اویل می خواهد در ماه های سپتامبر و اکتبر هر ماه 6 میلیون بشکه خریداری کند، در حالی که شرکت مانگالور هر ماه 3 میلیون بشکه نفت از ایران بارگیری خواهد کرد.

شرکت ایندین اویل همچنین در ماه اکتبر یک میلیون بشکه نفت برای شرکت تابعه خود، یعنی چنای پترولیوم از ایران وارد خواهد کرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-06-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی