به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 17 اردیبهشت 1400

مدیر عامل شرکت نفت نمی‌تواند مجوز ادامه فعالیت بگیرد

مدیر عامل شرکت نفت نمی‌تواند مجوز ادامه فعالیت بگیرد

 

در روزهای اخیر بحث منع بکارگیری بازنشستگان به موضوع چالش برانگیزی در اغلب نهادهای دولتی تبدیل شده است. همچنین هفته گذشته شورای نگهبان طرح اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان را که در تاریخ ششم شهریورماه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود را مغایر قانون اساسی ندانست .

در این خصوص مسعود رضایی به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: برخی شنیده ها حاکی از آن است که می خواهند برای ادامه فعالیت مدیر عامل شرکت نفت که بازنشسته است، از مقام معظم رهبری مجوز دریافت کنند اما در قانونی که به تصویب مجلس رسیده، چنین موضوعی ذکر نشده و حتی تلقی من این است که رهبر انقلاب اعتقادی به اقداماتی از این دست ندارند.

وی در ادامه افزود: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان به گونه ای است که دریافت هیچ گونه اذنی از لحاظ قانونی در آن درج نشده است. البته اذن رهبری طبق اصل 58 قانون اساسی، به این معناست که ایشان در کلان کشور اختیاراتی دارند ولی نه به این صورت که هر مدیر بازنشسته ای نامه ای به دفتر ایشان ببرد و مجوزی بگیرد.

رضایی اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری تشخیص شان این باشد که یک فرد بازنشسته باید در سمتی باشد، از اختیاراتشان است که مجوز لازم را صادر کنند اما اینکه لیست برای ایشان ببرند و ایشان هم به صورت دفتری و تشکیلاتی مجوز بدهند، جایگاه قانونی ندارد.

این نماینده مجلس در مورد ادامه فعالیت نیروهای پیمانکاری بازنشسته در وزارت نفت گفت: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان شامل پیمانکارانی که بازنشسته شده اند و مستمری می گیرند و مجددا در وزارت نفت مشغول به کار هستند، می شود.

رضایی با بیان اینکه شنیده ها حاکی از فعالیت 7 تا 8 هزار نیروی بازنشسته در وزارت نفت است، عنوان کرد: پس از اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، این افراد باید از وزارت نفت بروند.

تحقیقات میدانی اقتصاد آنلاین نشان می دهد که  بازنشستگان مذکور با سه روش زیر در وزارت نفت و یا زیرمجموعه های صنعت نفت مجددا مشغول به کار شده اند:

۱- مشمولین بند های (د) و (ه) ماده ۷۱ قانون مدیریت کشوری، شامل معاونین وزرا و همترازهای آنان.

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-06-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
File engine/modules/imp/xform/block.php not found.
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
تماس
واتس آپ
تلگرام
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی