به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 7 مهر 1399

کاهش ۵۰درصدی نرخ بلیت هواپیما تا پایان مهر

کاهش ۵۰درصدی نرخ بلیت هواپیما تا پایان مهر

 

ابوالفضل موسوی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین با اشاره به بررسی هایی که کمیسیون عمران مجلس در مورد افزایش قیمت بلیت هواپیما داشته است، اظهار داشت: هر چند که به دلیل خصوصی بودن ایرلاین ها، در قیمت بلیت هواپیما دولت چندان دخیل نیست و بخش خصوصی تصمیم گیرنده است، اما سازمان هواپیمایی ابزارهای قانونی را برای برخورد با متخلفان در اختیار دارد که باید از این ابزارها استفاده کند.

وی در ادامه افزود: اگر در مورد بلیت پروازهای داخلی قیمت های مشخصی وجود دارد، نباید اجازه داده شود که بالاتر از این قیمت ها، بلیتی به مردم فروخته شود.

موسوی با بیان اینکه پس از پیگیری های مجلس، سازمان هواپیمایی تا حدودی قیمت ها را مورد نظارت قرار داد و کنترل کرد، گفت: شاید اگر پیگیری های مجلس و به خصوص کمیسیون عمران نبود، قیمت بلیت هواپیما خیلی بیشتر افزایش می یافت.

نماینده مردم یزد در مجلس با اشاره به اینکه اغلب پرواز‌ها در کشور ما به صورت چارتری انجام می‌شود، عنوان کرد: دولت باید میزان پرواز‌های چارتری را کاهش دهد تا شرکت‌های هواپیمایی به صورت مستقیم بلیت فروشی کنند نه آنکه این بلیت‌ها به طور کامل به صورت واسطه‌ ای به فروش برسد.

موسوی با بیان اینکه 50 درصد نرخ بلیت به نوسانات ارزی مربوط می شود و 50 درصد مابقی ریالی است، گفت: در مدت اخیر قیمت‌ بلیت هواپیما به شکل غیر واقعی افزایش یافته است، اما به نظر می رسد که نرخ بلیت در مهرماه و پس از کاهش میزان تقاضا به دلیل اتمام سفرهای تابستانی، کاهش بیابد و متعادل شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-06-1397, 22:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا