به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 30 شهریور 1399

مرغ‌های کوچک‌تر سالم‌ترند

مرغ‌های کوچک‌تر سالم‌ترند

 

موضوع منع مصرف مرغ های درشت سال‌هاست مطرح شده و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی همواره نسبت به مصرف مرغ با وزن بالا هشدار داده اند. آن ها زیان های اقتصادی و سلامتی را از دلایل منع مصرف مرغ های  با وزن بیش از 2400 گرم عنوان می کنند. اما، مردم همچنان تمایل به مصرف مرغ با وزن بالا دارند و باور آن ها صرفه اقتصادی مرغ‌های درشت و بیمار بودن مرغ های کم وزن است، باورهای از نظر کارشناسان غلط و ناآگاهانه است.

در این زمینه برومند چهار آیین، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در تشریح دلایل زیانبار بودن مصرف مرغ با وزن بالا برای مصرف کننده و تولید کننده، اظهار کرد: در مرغ ها معمولا از سن 42 روزگی به جای افزایش حجم گوشت مفید میزان چربی و سایر بخش غیر قابل شروع به رشد و حجم گیری می کند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از 42 روزگی به بعد خطر ابتلاء بیماری‌هایی افزایش می یابد و مرغدار مجبور می‌شود که داروی بیشتری مصرف کند در نتیجه اثرات آن در گوشت مرغ باقی می‌ماند.

چهارآیین با تاکید بر اینکه باقی مانده دارو و چربی انباشته در گوشت مرغ به شدت برای سلامت مردم مضر است، افزود: هر چه سن مرغ افزایش یابد، در یک رابطه معکوس کیفیت گوشت کاهش و چربی انباشه و باقی مانده دارو افزایش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی چربی بیشتری بر روی مرغ باشد، ماندگاری مرغ کاهش یافته و فساد پذیری بالاتری دارد.

به گفته چهارآیین؛ برآوردها نشان می دهد مردم با مصرف مرغ درشت با دور ریختن چربی و بخش های غیر قابل مصرف بیش از 3 هزار میلیارد تومان از پول خود را دور می ریزند، که این علاوه بر تهدیداتی است که مصرف مرغ درشت برای سلامتی آن ها دارد.

وی تاکید کرد: حفظ سلامت همراه با بهبود کیفیت و خوش خوراکی مرغ از مزایای مصرف مرغ سایز برای مردم است که باید نسبت به آن آگاهی یابند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور درباره زیان های که با پرورش مرغ درشت متوجه مرغداران نیز می شود گفت: سنگین شدن وزن مرغ برای مرغداران نیز زیان مالی بسیاری در بر دارد چراکه نگهداری پس از 42 روزگی تنها هزینه‌های تولید آن ها را افزایش می‌دهد.

چهارآیین گفت: ضریب تبدیل خوراک مرغ ها پس از این سن به شکل چشمگیری کاهش می یابد که به نوعی دور ریز خوراکی است که امروزه هزینه بالای برای آن پرداخت می کنند.

این کارشناس یادآور شد: در مرغ های سنگین به ازای هر یک کیلوگرم افزایش وزن مرغ‌ها۴۰۰ گرم خوراک بیشتری مصرف می شود که رقم بالایی است .

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-06-1397, 20:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا