به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

افزایش نرخ بهره روسیه به ۷.۵۰درصد

افزایش نرخ بهره روسیه به ۷.۵۰درصد

 

بانک مرکزی روسیه بطرز غیر منتظره ای نرخ بهره را 0.25 نقطه درصد افزایش داد. علت افزایش نرخ بهره در روسیه به سطح بالای بلاتکلیفی در شرایط خارجی بر می گردد.

در همین حال اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی روسیه نرخ بهره سالانه را به 0.25 درصد افزایش 7.50 درصد قرار دادند. پیش از این کارشناسان اقتصادی بر این باور بودند که بانک مرکزی نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

بانک مرکزی روسیه پیش بینی از نرخ تورم سالانه این کشور را در سال 2019 میلادی بین 5 تا 5.5 درصد برآورد کرد و این رقم برای سال 2020 میلادی به 4 درصد خواهد رسید. همچنین پیش بینی از رشد اقتصادی روسیه در سال جاری میلادی بدون تغییر بین 1.5 تا 2 درصد باقی ماند.

البته رشد اقتصادی روسیه در سال آینده میلادی از سوی بانک مرکزی این کشور 1.2 تا 1.7 درصد برآورد شده است؛ ضمن اینکه افزایش مالیات بر ارزش افزوده و بالارفتن هزینه کرد دولت در سال 2019 میلادی در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی روسیه احتمالا خرید ارز در بازار داخلی را به تعلیق در می آورد تا به کاهش نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر روی تورم کمک کند. بانک روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که بعداز رسیدن نرخ تورم به 3.1 درصد در ماه اوت احساس کرد که باید وارد عمل شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-06-1397, 19:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی