به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 5 بهمن 1399

کاهش ۶۰درصدی تولید پسته

کاهش ۶۰درصدی تولید پسته

 

احمد انارکی محمدی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین اظهار کرد: متاسفانه در فروردین ماه امسال، تغییرات اقلیمی خسارات سنگینی را به باغ های پسته وارد کرد؛ به گونه ای که امسال با کاهش 60 درصدی میزان تولید مواجه خواهیم بود.

وی با اشاره به تولید بیش از 50 درصد پسته کشور در استان کرمان گفت: به دنبال تغییرات اقلیمی ابتدای سال، خسارت 90 درصدی به باغ‌های پسته این استان وارد شد و همین موضوع میزان تولید این محصول را کاملا تحت الشعاع قرار داد.

انارکی محمدی با بیان اینکه امسال، ایران در صادرات پسته به جایگاه دوم دنیا تنزل خواهد یافت، عنوان کرد: کاهش میزان صادرات و قرار گرفتن در رتبه دوم صادرات پسته بعد از آمریکا به واسطه کاهش تولید پسته است و تحریم‌ها در آن اثر چندانی ندارد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به این موضوع که 95 درصد از پسته تولید داخل صادر می‌شود، گفت: با توجه به شرایطی که امسال به وجود آمده، حفظ بازارهای صادراتی و زنجیره صادرات بسیار مهم است و با کوچک ترین خطا، آمریکا بازارهای ایران را تصاحب خواهد کرد که خسارات و لطمات این موضوع تا سال ها برای ما باقی خواهد ماند.

 

منبع :  اقتصاد آنلاین 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-06-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی