به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

توافق مسکو و تهران در خصوص تقویت همکاری‌های تجاری

توافق مسکو و تهران در خصوص تقویت همکاری‌های تجاری

 

وزارت امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز با «عباس عراقچی» معاون امور سیاسی وزیر خارجه ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بنا بر بیانیه وزارت خارجه روسیه که در وبسایت این وزارتخانه منتشر شده، «روسیه و ایران در این دیدار بر ادامه هماهنگی‌ها میان دو طرف در خصوص تضمین ادامه روند تجارت دوجانبه به منظور مقابله با اقدامات خصمانه و تحریم‌های آمریکا علیه ایران توافق کردند».

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، «توجه اصلی در این دیدار مسائل مربوط به همکاری‌ها میان ایران و روسیه با هدف حفظ توافق هسته‌ای ایران (برجام) بود».

بنا بر این گزارش، طرف روسی در این دیدار بر تعهد مسکو به توافق هسته‌ای ایران بویژه با توجه به اهمیت این واقعیت که ایران به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند بوده، تأکید کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو مایل است تا روابط خود با ایران را به ویژه در زمینه‌های تجاری و اقتصادی بیش از پیش تقویت کند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه روسیه: «مسکو و تهران توافق کردند تا همکاری‌های نزدیک خود را به منظور تضمین حفظ روابط تجاری دوجانبه در برابر تحریم‌های فرامنطقه‌ای و غیرقانونی آمریکا ادامه دهند».

برنامه جامع اقدام مشترک، برجام، میان ایران و ۵ کشور دیگر (آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین، روسیه) به اضافه اتحادیه اروپا در ماه تیر سال ۹۴ شمسی (۲۰۱۵ میلادی) به امضای همه طرفین رسید. آمریکا اردیبهشت سال ۹۷ (۲۰۱۸ میلادی) به طور یکجانبه از برجام خارج شد اما طرف‌های اروپایی برجام مدعی ادامه اجرای تعهدات خود شده‌اند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 20-06-1397, 05:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی