به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 24 تیر 1398

خیانت پتروشیمی‌ها به تولید داخل

خیانت پتروشیمی‌ها به تولید داخل

 

این موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است. این اواخر نیز محمود حجتی، وزیر کشاورزی با انتقاد از شرکت‌های پتروشیمی گفته است: در ارتباط با تامین نهاده‌ها باید حساس و پیگیر بود.تلفن و نامه پیگیری نیست، ما موظف هستیم تا حصول نتیجه به دنبال کار باشیم.البته برخی از مشکلات در تامین نهاده‌ها مربوط به شرایط دیگری است؛ به طور مثال در ماه‌های اخیر شاهد مشکلاتی در بخش کود اوره بودیم که با پیگیری ما مشخص شد شرکت‌های پتروشیمی، اوره راکه از منابع تجدیدناپذیر نیز هست،برای منافع خود صادر می‌کنند. این نوعی خیانت به تولید داخلی است و قابل پذیرش نیست.

دست کارخانه‌های لوازم‌التحریر در حنا

پتروشیمی‌ها زیان‌های بسیاری را به سایر بازارها از جمله لوازم التحریر تحمیل کرده‌اند. باتوجه به کاهش واردات و سخت شدن تامین مواد اولیه، تولید و تامین لوازم‌التحریر ممکن است مشکل‌ساز شود؛ چراکه به گفته رییس اتحادیه لوازم‌التحریر، پتروشیمی‌ها کارخانه‌های داخلی را بدون مواد اولیه گذاشته‌اند.هر ساله با نزدیکی به آغاز فصل تحصیل، بازار لوازم‌التحریر از جنب و جوش خاصی برخوردار می‌شود و خانواده‌ها به ویژه افرادی که دارای فرزند محصل سطح ابتدایی هستند، برای رفع نیاز نوشت‌افزار تحصیلی فرزندان خود دست به کار می‌شوند و در چند سال اخیر موضوع طراحی و تولید نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی مورد توجه قرار گرفته که به نظر می‌رسد با توجه به افزایش نرخ دلار و عدم دسترسی به مواد اولیه طراحی و تولید، این موضوع تا حدودی کمرنگ شده باشد و تهیه نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر به میزان نیاز و با قیمت منطقی از اولویت‌های خانواده‌ها باشد.

بازار لوازم‌التحریر نشان از آن دارد که در کنار محصولات تولید داخل، برخی از اقلام به صورت وارداتی در کشور تامین می‌شود و حجم قابل توجهی از مواد اولیه تولید نیز به صورت وارداتی تامین می‌شود. حال با توجه به شرایط ارزی کشور و نزدیکی به پیک خرید محصولات نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر، جای سوال دارد که آیا بازار فعلی توان پاسخگویی به نیاز مشتریان با قیمت‌های منطقی را دارد؟

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 20-06-1397, 01:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی