به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

۹ استان درگیر آنفلوآنزای حاد پرندگان

۹ استان درگیر آنفلوآنزای حاد پرندگان

 

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: در 6 هفته اخیر هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در حیات وحش و در بخش طیور بومی در روستاها و بخش صنعتی گزارش نشده است.

علی اصغر ماکن علی با اشاره به اینکه آنفلوآنزای حاد پرندگان از ابتدای سال 97 تاکنون نسبت به پارسال در زمان مشابه کاهش داشته است افزود: در خرداد امسال 95 درصد نسبت به پارسال و اردیبهشت امسال 70 درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: رشد و پایش اعمال موازین امنیتی زیستی و یکسری معیارهای کنترلی، جابجا کردن واحدهایی که در معرض ابتلا هستند به مناطق امن، ارتقاء ساختار امنیتی زیستی مزارع مرغ تخم گذار ، آموزش بیش از 3 هزارنفر از مدیران مرغداری برای جلوگیری از ورود بیماری به واحدهای آنها ، توسعه شبکه تشخیص در سطح 16 استان، برگزاری دوره های هماهنگی بین بخشی و اجرای برنامه های ارزیابی و مراقبت از عملکرد همکاران در سطح استان ها از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش تلفات و مواجه با آنفلوآنزای پرندگان است.

ماکن علی افزود: در سال جدید زراعی که از اواخر شهریور آغاز می شود با اقدامات ذکر شده حداکثر 20 تا 30 درصد نسبت به پارسال کمتر درگیر آنفلوآنزا باشیم.

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: 7 استان آذربایجان شرقی ، قزوین ، البرز ، تهران ،قم ، مرکزی و اصفهان جزو استانهایی هستند که امکان درگیری و مواجهه آنان به بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان نسبت به سایر استان ها بیشتر است.

وی اضافه کرد: در استان های خراسان رضوی و فارس نیز چنین امکانی وجود دارد و در سال 96 نوعی ویروس آنفلوآنزای پرندگان وارد کشور شد که در منطقه بوجاق گیلان مهار شده و اجازه ورود به کشور ندادیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 19-06-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی