به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 23 فروردین 1400

هند خواستار ۲برابر شدن تجارت با ایران طی ۵ سال آینده شد

هند خواستار ۲برابر شدن تجارت با ایران طی ۵ سال آینده شد

 

یک مقام هندی گفت، سورش براپهو، وزیر بازرگانی و صنعت هند پیشنهاد دو برابر شدن حجم مبادلات تجاری ایران و هند طی 5 سال آینده را مطرح ساخته است. حجم مبادلات تجاری دو کشور در حال حاضر به 13.8 میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این مقام هندی همچنین گفت، سفر برنامه‌ریزی‌شده وزیر بازرگانی و صنعت هند به تهران در اوایل ماه اکتبر به‌دلیل برخی مسائل به‌تعویق افتاده است. وی قرار بود در نشست وزرای کشورهای عضو کریدور حمل‌ونقل بین المللی شمال ــ جنوب در تهران شرکت کند.

وزیر بازرگانی و صنعت هند در دیدار با عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران در دهلی‌نو، راه‌های گسترش تجارت و سرمایه گذاری میان دو کشور را مورد بحث قرار داد. این دیدار از آن جهت حائز اهمیت است که آمریکا طی ماه‌های اخیر تحریم‌های شدیدی را علیه ایران به‌اجرا گذاشته است. آمریکا به هند و دیگر کشورها گفته که باید تا 4 نوامبر خرید نفت از ایران را به صفر برسانند.

وزیر بازرگانی و صنعت هند پس از ملاقات با آخوندی در توئیتر نوشت: «محور اصلی مذاکرات ما، گسترش روابط دوجانبه بین ایران و هند به فراتر از حوزه‌های انرژی و امنیت بود».

گانش گوپتا، رئیس فدراسیون سازمان‌های صادراتی هند اخیراً گفته بود، دولت هند باید به مشکلات پیشِ‌روی صادرکنندگان هندی به ایران که به‌دلیل تحریم‌های آمریکا به‌وجود آمده توجه نماید.

ایران سومین تأمین‌کننده بزرگ نفت هند پس از عراق و عربستان است. ایران در بازه زمانی آوریل 2017 تا ژانویه 2018، 18.4 میلیون تن نفت خام به هند صادر کرده است. حجم مبادلات تجاری دو کشور از 12.9 میلیارد دلار در سال مالی گذشته به 13.8 میلیارد دلار در سال مالی 18-2017 افزایش یافته است، اما سهم هند از این رقم تنها 2.65 میلیارد دلار است و 11.11 میلیارد دلار مابقی سهم صادرات ایران به هند است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 19-06-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی