به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

عمر ۷۶درصد اتوبوس‌های‌ تهران به پایان ‌رسیده است

عمر ۷۶درصد اتوبوس‌های‌ تهران به پایان ‌رسیده است

 

کیومرث کلانتری در نشست با فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو با اشاره به اینکه در تهران آمایش سرزمین انجام نشده و جمعیت متراکمی در پهنه اندک جغرافیایی مستقر شده‌اند اظهار داشت: علاوه بر جمعیت ثابت حدود 3 میلیون نفر نیز جمعیت شناور در تهران داریم و در مجموع بیش از 20 درصد جمعیت کشور در تهران مستقر هستند.

وی بیان کرد: منابع آبی در تهران بسیار محدود است و 5 حوزه آبی در تهران و البرز وجود دارد که در مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست قرار گرفته و حفاظت از آنها نیز بر عهده محیط‌زیست است، به طور کلی 29 درصد جغرافیای استان در محدوده حفاظتی و مناطق تحت مدیریت محیط‌زیست است که بر همین اساس محیط‌زیست استان تهران نیازمند تقویت و سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم استان تهران آلودگی هوا به ویژه در نیمه دوم سال است افزود: 76 درصد اتوبوس‌ها و تمام خودروهای ون در حال تردد در تهران به پایان عمر خود رسیده که بر اساس مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا مقرر شده امسال 10 هزار دستگاه تاکسی جایگزین تاکسی‌های فرسوده شود که تاکنون تنها 300 دستگاه تاکسی جایگزین شده است.

کلانتری همچنین تصریح کرد: افزایش زیرساخت‌های مترو در کاهش آلودگی هوا تأثیر بسزایی دارد که در تهران نیز باید به توسعه خطوط مترو توجه ویژه‌ای معطوف شود چرا که توسعه حمل و نقل عمومی برای حفظ محیط زیست بسیار ضروری است و انتظار می‌رود دولت در این زمینه ورود کاملی داشته و سرمایه‌گذاری کند.

وی ادامه داد: بخشی از عوارض آلایندگی را می‌توان به بهبود زیرساخت‌های مترو اختصاص داد، ضمن اینکه درآمدهای دیگر از جمله یارانه مترو و عوارض معاینه فنی نیز می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد، اگر نتوانیم در حوزه حمل و نقل عمومی اقدامات اثربخشی انجام دهیم قطعا وضعیت آلودگی هوا بدتر می‌شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 19-06-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی