به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

بیمه رایگان روستاییان فاقد پوشش بیمه‌ای

بیمه رایگان روستاییان فاقد پوشش بیمه‌ای

 

علیرضا رئیسی _معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره اجرای طرح تحول نظام سلامت و عملکرد و تاثیرات آن در حوزه بهداشت و درمان در سراسر کشور توضیحاتی ارائه داد و گفت: خانه‌های بهداشت در تمام شهرها و روستاها متمرکز شده‌اند و پزشکان، مراقبین سلامت، بهورزان و ... به مردم خدمت ارایه دارند.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اکثر روستایی‌ها و افرادی که بیمه نبودند توانستند به صورت رایگان بیمه شوند و در این سیستم از نظام پزشکی و درمانی بهره‌مند شوند.

در ادامه این نشست محمد شریعتی - رئیس مرکز مدیریت شبکه‌ وزارت بهداشت، در باره سامانه "سیب" توضیحاتی ارائه داد و گفت: سامانه یکپارچه بهداشت یا "سیب" کل خدمات حوزه بهداشت را نمایش می‌دهد. این سیستم به گونه‌ای است که هر کس با دسترسی شخصی خود اعم از وزیر، معاونت بهداشت و مدیران ارشد می‌توانند از خدمات واحدهای گوناگون مطلع شوند و برتمامی خدمات و فعالیت‌های زیر مجموعه‌های خود کنترل لازم را دارند.

وی ادامه داد: روزانه حدود ۱۳۰هزار نفر در این سیستم ثبت می‌شوند و از خدمات ما در سراسر کشور بهره‌مند می‌شوند. در طول تقریبا یک سال، بیش از یک میلیارد خدمت به مردم عرضه شده است. این خدمات به طور روزانه، هفتگی و ماهانه در این سیستم قابل رویت است. این سیستم فارسی زبان است، اما ورژن انگلیسی این سامانه نیز برای انگلیسی زبان‌ها در دسترس است.

شریعتی درباره تاثیر سامانه سیب در ارزیابی خدمات به بیماران، گفت: هر فرد ایرانی زمانی که به مراکز بهداشت مراجعه می‌کند، مشخصات خدماتی که به او ارائه می‌شود، در سامانه سیب ثبت می‌شود و بعد از آن پیامک ارزیابی خدمت برای وی ارسال می‌شود.  هدف از این کار ارزیابی خدمت ارئه شده به وی است. در این راستا میزان رضایتمندی فرد را می‌سنجیم و در صورت نارضایتی فرد از نوع خدمت، با او تماس گرفته می‌شود و علت نارضایتی او را جویا می‌شویم و درصدد رفع مشکل بر می‌آییم. به عنوان مثال در تاریخ یکم فروردین ماه سال ۹۷، حدود ۲۹ میلیون نفر را ارزیابی کردیم و حدود ۹۶ درصد از این جمعیت از خدماتی که دریافت کردند راضی و حدود ۳.۴ دهم درصد ناراضی بودند. تمامی علل نارضایتی این تعداد بررسی شده است و در جهت افزایش میزان رضایتمندی تلاش می‌شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-06-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی