به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

مالیات تولیدکنندگان ۵درصد کم می‌شود

مالیات تولیدکنندگان ۵درصد کم می‌شود

 

اگر بخواهیم این مقوله را با سایر کشورها بررسی کنیم، می‌بینیم که حوزه تولید معاف از مالیات است و همواره تسهیلات ارزان قیمت هم در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

ولی در ایران این روند اتفاق نمی‌افتد و بخش صنعت مجبور به پرداخت مالیات‌های سنگین است. کارشناسان عنوان کردند دولت به جای گرفتن مالیات از بخش تولید، سراغ فعالیت‌های تجاری برود که با سرعت به سوددهی می‌رسد. البته صفر شدن مالیات در کشورهای مختلف به فعالیت واحدهای تولیدی بستگی دارد. واحدهایی که مونتاژ‌کننده هستند و داخلی‌سازی‌شان اعداد کمی دارد از حمایت کمتری بهره‌مند می‌شوند.

حال پس از نقدهای متعدد از وضعیت مالیات، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد که سازمان امور مالیاتی با کاهش 5 درصدی مالیات بخش صنعت موافقت کرده و امید است این مهم به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

فعالان بخش صنعت چند وقتی است که خبر کاهش 5 درصدی مالیات را دنبال می‌کنند که طی این ماه‌ها خبر مثبتی از این سازمان نشنیدند اما موافقت سازمان امور مالیاتی چراغ سبزی برای صنعتگران شده است تا بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده هم اصرار کنند تا شاید دولت در موقعیت پیچیده‌ای که صنعت قرار دارد، با فعالان صنعتی همراه شود.

مالیات می‌تواند اقتصاد کشور را شفاف کند

مسعود گل شیرازی عضو اتاق بازرگانی ایران درباره کاهش 5 درصدی مالیات بخش صنعت، گفت: با موافقت سازمان امور مالیاتی و پس از تصویب مجلس، مالیات عملکرد بخش صنعت از 25 درصد به 20 درصد می‌رسد. این اتفاق مدت طولانی است که در سازمان امور مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هر گونه کاهش تعرفه مالیاتی به حوزه صنعت کمک خواهد کرد تا فعالان اقتصادی با شرایط بهتری به امر تولید بپردازند و حرکت دولت به این سمت بسیار خوب است.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-06-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی