به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

اقدامات یک‌جانبه آمریکا امنیت تجارت بین المللی را خدشه‌دار کرد

اقدامات یک‌جانبه آمریکا امنیت تجارت بین المللی را خدشه‌دار کرد

 

محمد سعیدی امروز در مراسم روز جهانی دریانوردی در تهران اظهار داشت: چالش جدی که سازمان بین‌المللی دریانوردی و فعالان امور دریانوردی با آن مواجه هستند، چندین مورد است که به ۳ مورد آن اشاره می‌کنم.

وی ادامه داد: ایجاد امنیت تجارت بین‌المللی ضروری است؛ ۹۰ درصد تجارت بین‌الملل در دنیا از طریق مسیر دریا انجام می‌شود و قطعا سازمان جهانی دریانوردی می‌تواند راهکار مناسبی برای امنیت تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران افزود: از موضوعاتی که امنیت تجارت بین‌المللی را به خطر انداخته است،‌ اقدامات یکجانبه یک کشور است که با محدودیت‌های اعمالی از سوی آن کشور، امنیت تجارت بین‌الملل خدشه‌دار می‌شود.

وی تأکید کرد:‌ اقدامات آمریکا امنیت تجارت بین‌الملل در منطقه را دچار خدشه‌دار کرده است و شرکت‌های کشتیرانی در این حوزه آسیب می‌بیند و این آسیب ماه‌های آتی بدتر می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ از دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی می‌خواهیم موضوع خدشه‌دار شدن امنیت تجارت بین‌المللی را دنبال کند و اجازه ندهد، یک کشور با اقدامات یکجانبه امنیت تجارت را به خطر بیندازد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر، تعهدات ۲۰۲۰ یا ایجاد سیاست‌هایی برای استفاده از سوخت‌های کمتر آلاینده است.

سعیدی ادامه داد: روش‌های ایجاد نظام ۲۰۲۰ در سازمان جهانی دریانوردی در حال طراحی است که از نظر عملیاتی، امکان اجرای آن مشکل است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 18-06-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی