به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 28 مهر 1397

شرکت های تعاونی تولید روستایی از مالیات بر درآمد معاف شدند

شرکت های تعاونی تولید روستایی از مالیات بر درآمد معاف شدند

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی با 184 رأی موافق، 19 رای مخالف و 11 رأی ممتنع از 248 نماینده حاضر با کلیات طرح استفساریه ماده 133 قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با 180 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 17 رای ممتنع از 251 نماینده حاضر با جزییات این طرح موافقت کردند.

در موضوع این استفساریه آمده است: آیا ماده 133 قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن به شرکت های تعاونی تولید روستایی که بر مبنای قانون تعاونی نمودن تولید و یکپارچه شدن اراضی در حوزه عمل شرکت های تعاونی روستایی مصوبه 24 اسفند 49 تاسیس می شود، تسری دارد یا خیر؟ در پاسخ به این استفساریه آمده است: بلی. شرکت های تعاونی تولید روستایی که فعالیت های آنها منطبق بر اساسنامه و در زمره عناوین مذکور در ماده 81 قانون مالیات های مستقیم مصوب 13 اسفند 66 باشد از مالیات بر درآمد معافند.

در ماده 81 قانون مالیات های مستقیم آمده است: درآمد حاصل از کلیه فعالیت های کشاورزی، دامپروری، دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، نوقانداری، احیای مراتع جنگل ها، باغات اشجار از پرداخت مالیات معاف می باشد.

دولت مکلف است مطالعات و بررسی های لازم در زمینه کلیه فعالیت های کشاورزی و آن رشته از فعالیت مزبور که ادامه معافیت آنها ضرورت داشته باشد معمول و لایحه مربوط را حداکثر تا آخر برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به مجلس تقدیم کند.

حامد قادرمرزی نماینده قروه در مخالفت با این طرح گفت: روستاها و اقتصاد روستایی صرفا نباید با فعالیت های روستایی محدود شود.

وی ادامه داد: در گذشته بیشترین هزینه های کشاورزی مربوط به نیروهای انسانی بود اما امروز به برکت صنعتی شدن بخشی از این نیروها آزاد شدند.

وی ادامه داد: باید صنایع تکمیلی کشاورزی نیز همانند شرکت های تعاونی تولید روستایی از مالیات بر درآمد معاف باشند.

رمضان علی سبحانی فر نماینده سبزوار در موافقت با این طرح گفت: ما هم دوست داریم صنایع تکمیلی کشاورزی همانند شرکت های تعاونی تولید روستایی از مالیات معاف باشند ولی در این راستا باید قانون جدید وضع شود و نمی توان به این قانون اکتفا کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ثبت شرکت ارشیا تماس حاصل فرمایید.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 16-07-1393, 10:44

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی