به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

طرح تامین کالاهای اساسی مکانیزم درستی ندارد

طرح تامین کالاهای اساسی مکانیزم درستی ندارد

 

ا اشاره به مخالفت مجلس با طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی گفت: در این طرح ریز مسایل مربوط به کالا برگ ها و نوع مکانیزمی که برای آن در نظر گرفته شده بود، درست نبود و بنابراین هم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و هم دولت مخالفت خود را با آن اعلام کردند و در نهایت نمایندگان مجلس هم متوجه شدند که این طرح راهکارهای درستی ندارد.

وی در ادامه افزود: در این طرح پیش بینی شده که سیستم تهیه و توزیع کالا به وجود بیاید، روش های جدیدی به کار گرفته شود و ستاد بسیج اقتصادی کالا ایجاد شود که همه اینها می تواند مشکلاتی را به وجود بیاورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شیوه های موجود در این طرح، درست و صحیح نیست و باید شیوه های دیگری اتخاذ شود، گفت: سوال این است که تا چه زمانی باید گدا پروری کنیم و روش کوپن را راه بیندازیم. این در حالی است که آسیب پذیرها و دهک های پایین جامعه مشخص هستند و کرامت این افراد باید حفظ شود و از شیوه هایی مانند کمیته امداد و تامین اجتماعی که تاکنون هم استفاده کرده ایم، باید برای کمک به این افراد بهره ببریم.

میرزایی نکو در ادامه افزود: در شرایطی که در جامعه اسلامی باید به امور مسلمین و رفع مشکلات آنها پرداخت، ما کاری کرده ایم که برخی افراد رو به دزدی آورده اند و می خواهند اموال دیگران را تصرف کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قرار است قیمت کالاهای اساسی ثابت بماند، اظهار داشت: کالاهای اساسی شامل نان، برنج، گوشت، روغن و قند و شکر است که البته قیمت این کالاها که در حال حاضر با ارز 4200 تومانی وارد می شود، نسبت به زمانی که با دلار 3800 تومان وارد میشد، حدود 20 درصد گران شده است اما مقرر است که از این پس شاهد افزایش قیمت این کالاها نباشیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 17-06-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی